خانه / اجتماعی / یادواره 65 شهید ایل ریزه وند در چرداول برگزار شد

یادواره 65 شهید ایل ریزه وند در چرداول برگزار شدبه گزارش ایرنا معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در این آیین گفت: استکبار و دشمنان با تحمیل جنگ هشت ساله بر ملت ایران تصور کردند که انقلاب نوپای ما را دچار خسارت خواهند کرد ولی در تحلیل و شناخت انقلاب، مردم و پایمردی آنان به کشور و ارزش های آن دچار بزرگترین اشتباه شدند.
محمد نوذری اظهار داشت: ویژگی بارز دفاع مقدس این است که برخلاف جنگ های طول تاریخ کشور ایران یک وجب از خاک وطن را از دست ندادیم و در این جنگ نابرابر و تحمیلی ما در واقع در برابر کشورهای زیادی از خاک کشور دفاع کردیم.
وی به نقش و جایگاه ایلات در پاسداشت و حراست از کشور پرداخت و گفت: ایلات ما در طول تاریخ مرزداران خوبی بودند و هیچگاه به وطن خیانت نکردندو نقش آنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن شایسته قدرشناسی و تکریم است.
وی ادامه داد: در همه استان ایلام جنگ و دفاع مقدس دیده می شود و مردم مرزدار در جای جای استان دفاع مقدس را لمس و ایلامیان مرزداران با وفا با تقدیم شهدای زیاد از کشور دفاع کردند و در دوران دفاع مقدس سربلند بیرون آمدند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار یادآور شد: ملت ایران از ارزش های والای انقلاب دست نخواهد کشید و در این برهه حساس وحدت و همدلی یک نیاز ضروری است و مردم نشان داده اند در اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی همه همدل و متفق القول و در برابر بیگانگان متحد و یکدل هستند.
نوذری گفت: ما نیازمند مکتب شهادت و تفکر ایثار هستیم و شهدا متعلق به همه ملت و فارغ از هر جناح و تفکر سیاسی هستند و تا زمانیکه این تفکر ناب در جامعه وجود دارد دشمنان در برابر اراده محکم ملت ناکام و مایوس خواهند شد.
نوذری به وضعیت استان ایلام نیز اشاره کرد و گفت: استان ایلام مسیر خوبی را برای توسعه طی می کند و با همدلی و تعامل بین استاندار و نماینده عالی دولت، نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان، ائمه جمعه و احزاب سیاسی آینده ای روشن برای توسعه استان متصور هستیم.
وی اضافه کرد: زیرساخت های مهمی چون نفت و گاز، مرز، اربعین و پتانسیل های دیگری برای توسعه استان مناسب است و باید از این ظرفیت های مهم استفاده بهینه را ببریم.
اهالی ایلام به خصوص ایلات و عشایر این استان متکی به مشخصه های ایمانی ، روحی و جسمی از ابتدا تا اخرین روز دفاع مقدس در سنگر حفظ مرزهای سرزمینی و عقیدتی ایران اسلامی حماسه های ماندگاری افریدند.
به گزارش ایرنا، استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس سه هزار شهید، 11 هزار جانباز و 332 آزاده تقدیم اسلام کرده است.
ایل ریزه وند به دلایل تاریخی در عموم مناطق استان ایلام و غرب کشور پراکنش جمعیتی دارد اما بیشترین حضور ان در شهرستان های چرداول و ایلام است.
شهرستان 60 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 30 کیلومتری ایلام قرار دارد.
7176/6034انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید