خانه / اجتماعی / پروازهای منطقه ای غرب کشور با مرکزیت کرمانشاه راه اندازی می شود

پروازهای منطقه ای غرب کشور با مرکزیت کرمانشاه راه اندازی می شودبه گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز پنجشنبه به نقل از مهرداد سالاری افزود: با موافقت وزیر راه و شهرسازی پروازهای منطقه ای غرب کشور به داخل و خارج از کشور از طریق کرمانشاه برقرار می شود.
وی اضافه کرد: فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه جزو 10 فرودگاه برتر کشور است و به عنوان فرودگاه ‘هاب’ غرب کشور تنها فرودگاهی است که بصورت 24 ساعته در غرب کشور فعال و ارائه دهنده سرویس می باشد.
وی گفت: با توجه به ضرورت و نیاز دسترسی مردم استان و غرب کشور به ویژه استانهای همجوار کردستان، ایلام، لرستان و همدان به سایر نقاط کشور از جمله استانهای خوزستان و اصفهان، گیلان و مازندران، فرودگاه کرمانشاه نیازمند توسعه و تجهیز می باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: به همین منظور رایزنی هایی با وزیر راه و شهرسازی در خصوص برقراری پروازهای منطقه ای غرب کشور با مرکزیت کرمانشاه به داخل و خارج کشورانجام شده است که خوشبختانه با پیگیری هایی که صورت گرفته این پیشنهاد مورد موافقت وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.
فرودگاه کرمانشاه به عنوان فرودگاه مرکز منطقه غرب کشور در سال 1350 تاسیس شده و اکنون با انجام بیش از 120 پرواز برنامه ای هفتگی توسط 9 شرکت هواپیمایی به هفت مقصد پروازی داخلی و نیز مقاصد خارجی نقش بسزایی در جابجایی مسافران استان های غربی کشور را دارد.
کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت در مرکزیت استان های کردستان، لرستان، ایلام و همدان قرار دارد.
8066انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید