خانه / اجتماعی / عوامل تهدید کننده سلامت در مناطق زلزله زده حذف می شود

عوامل تهدید کننده سلامت در مناطق زلزله زده حذف می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حضور معاون وزیر بهداشت، از فرمانداری سرپل ذهاب و بنیاد مسکن و شهرداری خواست هرچه سریعتر مکان های وجود نخاله را شناسایی و جمع آوری کنند.
او از روان آب ها، فاضلاب و زباله به عنوان دیگر تهدید کننده های سلامت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نام برد و گفت: دستگاه های متولی این بخش ها هرچه سریعتر باید نسبت به رفع این مشکلات اقدام کنند.
او بر تامین آب آشامیدنی سالم در مناطق شهری و روستایی شهرستان های زلزله زده نیز تاکید کرد و افزد: شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی باید نسبت به تامین آب شرب سالم و بهداشتی این شهرستان ها اقدام کنند.
او در ادامه سخنان خود با قدردانی از تلاش ها و زحمات مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زلزله سال گذشته، اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان شاهد رکورد زنی و انجام فعالیت های بسیار خوبی در انتقال مصدومان، درمان و همچنین اقدام های بهداشتی بودیم.
استاندار کرمانشاه از دستگاه های اجرایی خواست دغدغه ها و مشکلات منعکس شده در ارتباط با مناطق زلزله زده استان از سوی دانشگاه علوم پزشکی را در اولویت قرار دهند.
بازوند یادآوری کرد که در صورت ابراز گلایه و نارضایتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه بهداشت مناطق زلزله زده مسئولیت آن با فرماندار و دستگاه های مرتبط است.
او نگرانی ها و دغدغه های مجموعه وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده را جزو موارد مورد تاکید مجموعه مدیریتی استان دانست و گفت: با همکاری همه دستگاه ها دغدغه های وزارت بهداشت در مناطق زلزله زده را برطرف می کنیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
3033/8066انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید