خانه / اجتماعی / جشن میلاد امام حسین(ع) در قزوین برگزار شد

جشن میلاد امام حسین(ع) در قزوین برگزار شدبه گزارش ایرنا در این مراسم که با عنوان جشن بزرگ خیابانی میلاد امام حسین (ع) از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مولودی خوانی پرداختند.
در این مراسم که با حضورسیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر قزوین و قشر های مختلف مردم برگزار شد، برنامه های شاد و متنوعی به اجرا در آمد.
به همین مناسبت استان قزوین در سالروز میلاد با سعادت امام سوم شیعیان جهان، غرق در شادی و سرور است و شب گذشته و امروز ( جمعه ) جشن های مختلفی در اماکن مذهبی و منازل شهروندان برگزار شد.
در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در منقبت سالار شهیدان به مدیحه سرایی پرداختند و سخنرانان ضمن بیان گوشه هایی از شخصیت والای امام حسین (ع ) روز پاسدار و جانباز را نبریک گفتند.
مراسم جشن و سرور در170 امامزاده و بقاع متبرکه از جمله حرم امام زاده حسین (ع)، مساجد و تکایا و دیگر اماکن متبرکه با حضور عاشقان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز در حال برگزاری است.
آستان قدس امامزاده حسین ( فرزند امام هشتم ) شب گذشته و امروز مملو از جمعیت است و زائران این آستان مقدس با پخش شیرینی و شربت این اعیاد خجسته را به آستان امام زمان و خاندان اهل بیت تبریک و شاد باش می گویند.
آستان سایر امامزاده های استان قزوین نیز برنامه‌های مختلف جشن و سخنرانی درخصوص زندگانی آن امام همام تدارک دیده اند که با حضور گسترده زائران آن حضرت درحال برگزاری است.
نظیر این مراسم در شهرستان های آبیک، البرز، تاکستان، بوئین زهرا و آوج نیز بررگزار شد.
6012/6104انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید