خانه / اجتماعی / 7500میلیارد ریال امسال در بخش مسکن مددجویان کمیته امداد کشور هزینه می شود

7500میلیارد ریال امسال در بخش مسکن مددجویان کمیته امداد کشور هزینه می شودبه گزارش ایرنا، ابراهیم بازیان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: این خدمات در بخش های خرید، تعمیر، بهسازی و مقاوم سازی مسکن با مشارکت مددجویان و کمک های کمیته امداد برای جامعه هدف به اجرا در می آید.
وی اضافه کرد: تامین مسکن برای مددجویان زیرپوشش کمیته امداد همواره از رویکردهای مهم توانمند سازی جامعه هدف به شمار می رود.
بازیان بیان کرد: در زمان حاضر از مجموع یک میلیون و 500 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد 10 درصد معادل 150 هزار خانوار مسکن ندارندو 300 هزار خانوار دارای مسکن خودمالکی نامناسب و نیازمند تعمیر و بازسازی هستند که تلاش می شود در برنامه ای سه ساله مسکن این افراد به مرحله مناسبی برسد.
وی بیان کرد: بهبود وضعیت مسکن محرومان در مناطق محروم روستایی و شهرهای کوچک از سیاست های کمیته امداد است که برای تحقق این هدف، تفاهم نامه هایی با ارگانها، نهادها و خیران در سطح کشور به امضا رسیده است.
وی یادآور شد: در قالب این تفاهم نامه ها 20 هزار واحد مسکن مددجویی روستایی و خودمالکی در هفت استان کشور تعمیر، بهسازی، بازسازی و احداث می شود.
وی بیان کرد: در مرحله نخست تفاهم نامه با سپاه پاسداران پنج هزار و 500 واحد مسکونی باید احداث شود که تا آذر امسال چهار هزار واحد آن به بهره برداری می رسد.
بازیان افزود: تلاش می شود در کمترین زمان ممکن مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد به عنوان مهمترین زیرساخت در توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در سطح کشور برطرف شود.
مدیرتامین مسکن کمیته امداد گفت: برای برطرف کردن مشکل مسکن مددجویان در سطح کشور به همت و اراده خیران، نهادها، دستگاههای اجرایی، مردم و مددجویان نیاز داریم تا در برنامه پنج ساله ششم کمیته امداد در این زمینه مشکلی نداشته باشیم.
6047/6043**
خبرنگار: موناعیدان*انتشاردهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید