خانه / اجتماعی / 450 میلیاردتومان اعتبار به سازمان اموراجتماعی اختصاص یافت

450 میلیاردتومان اعتبار به سازمان اموراجتماعی اختصاص یافتبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ یکصد و یکمین نشست شورای اجتماعی کشور که سومین نشست این شورا در سال 97 است، امروز – یکشنبه- به ریاست «تقی رستم وندی» معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و با حضور «شهیندخت ملاوردی» دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی و جمعی از نمایندگان ارشد دستگاه های عضو شورای اجتماعی در محل وزارت کشور برگزار شد.
رستم‌وندی پس از برگزاری این نشست با اشاره به گزارش سازمان برنامه و بودجه درخصوص تخصیص اعتبارات حوزه آسیبهای اجتماعی در سال جاری، گفت: اعتباری بالغ بر 450 میلیارد تومان برای سازمان امور اجتماعی در نظر گرفته شده‌است، اما براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه علاوه بر این اعتبار، دولت در سال جاری اعتباری در حدود 2500 میلیارد تومان برای 6 دستگاه دیگر که به طور مستقیم با آسیب های اجتماعی مواجه اند،‌ در نظر گرفته است، ولی اینکه چه میزان از این اعتبار تخصیص داده شود و به دست دستگاه ها برسد، بستگی به وضع اقتصادی کشور دارد.
وی افزود:علاوه بر این هفت دستگاه، یعنی سازمان امور اجتماعی و 6 دستگاه دیگر، 14 نهاد دیگر در کشور به طور غیرمستقیم با مقولات اجتماعی مرتبط اند و طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات دیگری برای مجموعه این نهاد ها در حوزه اجتماعی در نظر گرفته شده است که تلاش می کنیم بخش مهمی از این اعتبارات با هدف گیری صحیح کنترل آسیب های اجتماعی هزینه شود.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور پس از برگزاری این نشست با بیان این که «نشست امروز به تدوین طرح های ویژه و اقدامات فوق العاده کاهش آسیب های اجتماعی اختصاص داشت»، افزود: با توجه به اینکه برنامه های مرتبط با آسیب های اجتماعی در حال پیگیری است، اکثر دستگاه ها برنامه‌های خود را در اولویت کاری حوزه های آسیب های اجتماعی تدوین می کنند.
رستم وندی با اشاره به اینکه در این نشست تعریف جامع و دقیقی از اقدام فوق العاده‌ای که باید دستگاه ها در حوزه آسیب های اجتماعی انجام دهند، ارائه شد،‌ گفت: در این تعریف، اقدامی، فوق العاده تلقی شد که فراتر از کارها و ماموریت های جاری بوده و اقدامی تحول آفرین و اثربخش در وضعیت اجتماعی کشور باشد.
وی تاکید کرد: دستگاه های متعددی در حوزه اجتماعی فعال هستند و کارهای معمول و جاری انجام می‌دهند، اما آنچه که شورای اجتماعی از اعضای خود انتظار دارد، تحقق اقدام فوق العاده با تعریف یادشده است؛ در جلسه امروز حدود این اقدام های فوق العاده تعیین و اولویت های پیش رو مرور شد.

* بهبود وضعیت کودکان ساکن محلات حاشیه نشین اولویت ما است
رستم‌وندی اظهار داشت: در حوزه حاشیه نشینی علاوه بر کارهای جاری، بهبود وضعیت کودکان ساکن محلات حاشیه نشین، همچنین ارائه خدمات مشاوره‌های روانشناختی و آموزش مهارت های زندگی طی سه سال اول زندگی ‌به زوجینی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، جزء اولویت های ما تلقی می شود.
معاون وزیر کشور ادامه داد: همچنین‌ حوزه کودکان کار و خیابانی، تکدی گری و سایر اولویت ها در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس سازمان امور اجتماعی اظهار کرد: در نشست امروز، گزارش مهمی از سوی سازمان برنامه و بودجه به صحن شورا ارائه شد که در آن میزان اعتبارات سال 97 در حوزه آسیب های اجتماعی مشخص شده بود.
رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور درباره دستور جلسه نشست بعدی شورای اجتماعی کشور اظهار کرد: از آنجایی که رویکردهای سلبی برای کاهش آسیب های اجتماعی نمی‌تواند موثر باشد،‌ در نشست 2 هفته بعد، با تمرکز بر حوزه رویکردهای ایجابی، بحث «سلامت اجتماعی و نشاط اجتماعی» در دستور کار شورا خواهد بود که اقدامات و پیش بینی‌ها در این عرصه خواهد شد.
سیام**3070**1449انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید