خانه / اجتماعی / 450 برنامه در هفته نیروی انتظامی زنجان برگزار می شود

450 برنامه در هفته نیروی انتظامی زنجان برگزار می شودبه گزارش ایرنا ، سردار علی آزادی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 14 تا 20 مهر جاری به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده و همه ساله در زنجان همگام با سراسر کشور برنامه های مختلفی به همین مناسبت به مرحله اجرا درمی آید.
وی شعار امسال بزرگداشت هفته نیروی انتظامی را ‘پلیس برای امنیت، امنیت برای همه’ اعلام و اظهار کرد: همایش پیاده روی خانوادگی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، صبحگاه مشترک، ملاقات مردمی، مسابقات فرهنگی و ورزشی، رونمایی از یادمان شهدا، افتتاح کلانتری 16 پونک، همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی همیاران پلیس و فرهنگیان ترافیک، دیدار با خانواده شهدا، مانور شهری موتورسیکلت سواران قانونمند و عطر افشانی و گلباران مزار شهدا، را ازجمله این برنامه ها است.
فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: نیروی انتظامی، سازمانی پویا است و برای پیشبرد اهداف و برنامه ها و آمادگی و تقویت نیروها، آموزش های مختلفی را طراحی و اجرا می کند.
آزادی با بیان اینکه نیروی انتظامی به تجهیزات نوین و منطبق با استانداردهای جهانی مجهز است افزود: پلیس زنجان در حفظ و ارتقا سطح امنیت و برخورد با جرایم و ناهنجاری ها از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نیست.
وی به عملکرد و کشفیات نیروی انتظامی زنجان اشاره و اظهار کرد: در 6 ماه نخست امسال قریب 859 کیلوگرم انواع مخدر توسط پلیس مبارزه با موادمخدر زنجان کشف و ضبط شد که بیشترین نوع آن با 32 درصد به تریاک اختصاص داشت.
آزادی ادامه داد: در طول مدت یاد شده 608 معتاد متجاهر نیز جمع آوری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 46 درصد افزایش نشان می دهد.
وی برخورد نیروی انتظامی با جرایم را بسیار جدی خواند و افزود: در 6 ماهه نخست امسال میزان کشفیات جرایم اخلاقی 45 درصد، مالی 30 درصد، سایر جرایم فضای مجازی 25 درصد، کالای قاچاق 19 درصد افزایش و میزان وقوع سرقت های مهم نیز 25 درصد، تصادفات رانندگی منجر به فوت 7/4 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال 95 کاهش نشان می دهد.
آزادی تاکید کرد: والدین و بزرگترها باید نحوه استفاده صحیح از فضای مجازی را به فرزندان و افراد کم سن و سال بیاموزند تا آنان مورد تهدید واقع نشوند.
وی با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ پایین بودن تعداد قتل ها نیز در جایگاه خوبی قرار دارد افزود: در 6 ماه نخست امسال 6 فقره قتل صورت گرفته است که مقتولان شناسایی و قاتلین نیز دستگیر شدند.
6084/8068
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشاردهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید