خانه / اجتماعی / 4 شیوه پرداخت غیرحضوری زکات فطره اعلام شد

4 شیوه پرداخت غیرحضوری زکات فطره اعلام شد



به گزارش روز سه شنبه ایرنا از کمیته امداد امام خمینی (ره)، علی‌محمد ذوالفقاری، با اشاره به اینکه مردم در سال 96 بیش از 100 میلیارد تومان فطریه و کفاره به پایگاه‌های کمیته امداد مستقر در سطح شهر یا مساجد پرداخت کردند، خاطرنشان کرد: مبالغ جمع‌آوری‌شده فطریه از شهری به شهر دیگر منتقل نمی‌شود و در میان نیازمندان همان منطقه توزیع می‌شود.
وی با اعلام اینکه همزمان با برگزاری عید سعید فطر 60 هزار پایگاه‌ کمیته امداد زکات فطره روزه‌داران را جمع‌آوری می‌کند گفت: مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌ سنا، تلفن نیکوکاری (0968877)، شماره‌گیری #1*8877* یا مراجعه به سایت www.emdad.ir زکات فطریه خود را پرداخت کنند.
ذوالفقاری تاکید کرد: برای پیشگیری از کلاهبرداری‌های احتمالی در فرآیند جمع‌آوری وجوه زکات فطره، صندوق‌های تعبیه شده در پایگاه‌ها دارای نشان شورای زکات است.
وی از جذب 60 هزار حامی برای دو طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: در این مدت علاوه بر اطعام نیازمندان با کمک خیران، امکان فروش محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد در بازارچه‌های جشن رمضان نیز فراهم شد.
ذوالفقاری به رشد قابل‌ توجه مشارکت‌های مردمی در ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: مشارکت‌ مردمی در زمینه پرداخت صدقه و زکات و حضور در طرح اکرام ایتام و محسنین در دوماهه نخست امسال 179 میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد رشد داشته است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اعلام کرد: بیشترین جذب کمک‌های مردمی را استان‌های تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و آذربایجان شرقی داشتند.
برای دریافت نرم‌افزار اپلیکیشن سنا باید عدد 3 را به شماره 30003333 ارسال کرد.
اجتمام *3377 * 3063



انتهای پیام /*










درباره gohari

پاسخ دهید