خانه / اجتماعی / 2خبر از شهرستان های بافق و یزد

2خبر از شهرستان های بافق و یزدجشنواره توانمندی های دانش آموزان تحت عنوان دست های کوچک و اندیشه های بزرگ در مدرسه شهید حسن دهستانی با حضور والدین آنها برگزار شد.
در این جشنواره، دانش‌آموزان با راهنمایی مربیان و والدین خود به ساخت کاردستی‌های مختلف از وسایل دور ریختنی، کار با گل رُس، طراحی و نقاشی، تغذیه مناسب و … پرداختند.
هدف از برگزاری این جشنواره پرورش حس زیبا شناختی و زیبا دوستی،تربیت ذوق هنری و خلاقیت در فراگیران، افزایش روحیه همکاری و مشارکت گروهی عنوان کرد.
ایجاد فعالیت های نشاط آور و تقویت حس خودباوری ، آشنایی دانش آموزان با آداب و رسوم مردمان این سرزمین از گذشته تا حال از دیگر اهداف برگزاری جشنواره است.
هم اکنون هشت هزار و 500 دانش آموز در 82 مدرسه شهرستان بافق به تحصیل اشتغال دارند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری یزد قرار دارد.

**
به گفته دبیر هیات کاراته یزد سه هزار و 400 کاراته کا، در سال 1396در این استان جذب و سازماندهی شدند که از این تعداد 2 هزار و 300 نفر مرد و بقیه زن هستند.
محمد هادی ملک ثابت در گفت و گو با ایرنا افزود: از مجموع ورزشکاران 2 هزار و 200 نفر در شهرستان یزد و بقیه در شهرستان های اشکذر، میبد، اردکان، تفت، ابرکوه ، خاتم ، بهاباد، مهریز و بافق فعالیت دارند.
وی ادامه داد: کاراته کاها از لحاظ آموزش ها تحت پوشش هستند و در مسابقات، اعزام ها و اردوهای آماده سازی شرکت می کنند.
این مسوول گفت: اردوی آماده سازی تیم کاراته بانوان استان در رده های سنی پایه و بزرگسالان زیرنظر مربی تیم ملی کاراته ایران برای اعزام به رقابت های قهرمانی کشور، از پنجشنبه هفته جاری در یزد برگزار می شود.
ملک ثابت تصریح کرد: جلسه هماهنگی و هم اندیشی مربیان کاراته بانوان استان در خصوص راه های تعالی این رشته و برگزاری اردوی آماده سازی تیم ها امروز یکشنبه برگزار می شود.
دبیر هیات کاراته استان ابراز امیدواری کرد که سال 1397 با برنامه ریزی ، هماهنگی و همکاری مربیان و علاقه مندان شاهد توسعه هرچه بیشتر کاراته در رقابت های کشوری و کسب افتخار باشیم.
استان یزد 47 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار بیمه شده دارد.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.
7543/ 7536/ 2047/انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید