خانه / اجتماعی / 12 دی، میثاق مشترک برای تمام شهروندان کلانشهر رشت

12 دی، میثاق مشترک برای تمام شهروندان کلانشهر رشتبه گزارش خبرنگار ایرنا، سیدامیرحسین علوی شامگاه دوشنبه در بیستمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت اضافه کرد: از سه سال گذشته 12 دی ماه به مناسبت روز رشت نامگذاری شده و با برگزاری ویژه برنامه های مختلف این روز را پاس می داریم.
وی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف در فردا (سه شنبه) به مناسبت روز رشت اظهار کرد: در این روز با برگزاری جشن ویژه ای جمعی از مفاخر و بزرگان این کلانشهر تجلیل می شوند.
رئیس شورای اسلامی رشت اظهار امیدواری کرد تا با پاسداشت این روز در سال های آینده میزبان مهمانان ملی و بین المللی در این کلانشهر باشیم.
12دی ماه روزی است که رشت در 457 سال پیش به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی استان گیلان انتخاب شد.
علوی در ادامه با بیان این که معطل گذاشتن کارها برازنده شورای اسلامی و شهرداری رشت نیست، ادامه داد: قرار بر این بود که پروژه های اولویت بندی اعلام شود اما علیرغم تاکیدات و توضیحات لازم هنوز اعلام نشده و از شهردار می خواهم که این مهم را در اولویت کاری خود قرار دهد.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت پرداخت همزمان حقوق تمامی پرسنل شهرداری کلانشهر رشت خاطرنشان کرد: علیرغم تاکیدات در این باره، باز پرداخت حقوق پرسنل حجمی دو ماه به تاخیر افتاده که شهردار بایستی به این موضوع مهم نیز توجه جدی داشته باشد.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر در کشور بیان داشت: یکی از شیوه های نفوذ رسانه ها و دشمنان ما ایجاد جنگ روانی و فتنه گری در کشور است.
فاطمه شیرزاد با بیان این که مردم کشورمان روز به روز با چهره دشمنان آشناتر می شود، خاطر نشان کرد: مردم ما آگاه و هوشیار هستند و با اتحاد، همدلی و انسجام ملی توطئه های دشمنان را خنثی می کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی رشت نیز در ادامه بیستمین جلسه شورا گفت: همه ما بایستی مراقب توطئه های دشمنان باشیم که البته مردم ما آگاه هستند.
محمدحسن عاقل منش با بیان این که مردم مشکلاتی دارند، خاطر نشان کرد: اعتراضات به حق و قانونی مردم بایستی رسیدگی شود.
کلانشهر رشت هم اکنون با پنج منطقه شهرداری، حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.
شورای اسلامی کلانشهر رشت 11 عضو دارد.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286 / 2007انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید