خانه / اجتماعی / یادداشت دبیر سرویس اجتماعی ایرنا اثر برگزیده جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی شد

یادداشت دبیر سرویس اجتماعی ایرنا اثر برگزیده جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم اختتامیه این جشنواره که امروز سه شنبه 25 مهرماه همزمان با روز جهانی مبارزه با فقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین جمعی از مسئولان برگزار شد، هیات داوران جشنواره، یاداشت علی حبیبی (دبیراجتماعی ایرنا) با عنوان جنس اقتصادی آسیب های اجتماعی را یکی از 5 اثر برگزیده این بخش معرفی کرد.
دبیر اجتماعی ایرنا در این یادداشت ضمن اشاره به غیبت دستگاه های بزرگ اقتصادی در رفع آسیب های اجتماعی، راهکارهای عملی و پیشنهادات مختلف در خصوص حل این مشکل ارایه کرد.
در این بخش هیات داوران آثار یاداشت نویس روزنامه توسعه جنوب و گسترش صنعت را از دیگر آثار برتر معرفی کرد.
در این جشنواره که با رویکرد فقر زدایی و شناسایی عوامل ایجاد فقر برگزار شد، آثار در قالب های یادداشت، مقاله، گزارش و مصاحبه پذیرفته و داوری شد.
این جشنواره با هدف ایجاد تعامل موثر میان دانشگاهیان، دانش پژوهان، اصحاب رسانه و کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی، شیوه نوینی برای داوری و بررسی آثار اتخاذ کرد.
آثار ارسال شده به دبیرخانه پس از بررسی های اولیه و راهیابی به بخش داوری که با حضور استادان با سابقه رشته روزنامه نگاری و علوم اجتماعی دانشگاه ها برگزار شد، در نشستی با حضور دانشجویان رشته جامعه شناسی، کارشناسان حوزه های مربوطه و در حضور صاحب اثر هم مورد بررسی و داوری قرار گرفت.
پنج شرکت کننده برتر بخش یادداشت دو روز قبل از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره با حضور در کارگاه تخصصی جشنواره یاد شده در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به ارائه اثر خود پرداختند و سپس به پرسش های دانشجویان و کارشناسان حاضر علوم اجتماعی پاسخ دادند.
دانشجویان و کارشناسان یاد شده پس از این کارگاه یک اثر از پنج یادداشت راه یافته به مرحله تخصصی را از دیدگاه خود به عنوان اثر برتر معرفی کردند.
40 اثر به مرحله اولیه این جشنواره راه یافت که پس از بررسی و داوری پایانی، 17 اثر در مرحله نهایی برگزیده شد.
به برگزیدگان نهایی داوری جشنواره، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و گواهی شرکت در جشنواره اهدا شد.
نقد سیاستهای غلط اجرایی در حوزه فقرزدایی، تاثیر بیکاری در افزایش فقر و بزهکاری، نقش فقر در افزایش اعتیاد و تاثیر آن بر خانواده، تاثیر فقر در افزایش آمار طلاق، تاثیر فقر در افزایش حاشیه نشینی، تغییرات اقلیمی و مهاجرت از روستاها به شهرها، تاثیر فقر در زندگی زنان بی سرپرست و بدسرپرست، تاثیر فقر در افزایش آمار کودکان کار، تاثیر فقر در افزایش آمار معلولان هشت محور این جشنواره بوده است.
اجتمام**1933** 1418
خبرنگار: بهروز سلطانیان ** ناشر: مریم برزآبادی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید