خانه / اجتماعی / گردشگر گرفتار در غار میمه نجات یافت

گردشگر گرفتار در غار میمه نجات یافتبه گزارش ایرنا ،این فرد امروز در جریان کوهنوردی در منطقه کوهستانی میمه در شمال شهرستان دهلران در عمق 30 متری که هیچ شناختی از محیط ان و نحوه ورود و خروج ان نداشت مصدوم و محبوس مانده بود.
این فرد چند ساعت بعد با امداد هوایی تیم واکنش سریع این جمعیت هلال احمر از این غار تاریک خارج شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام شامگاه جمعه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت 4 امروز به دنبال دریافت گزارش گرفتاری یک گردشگر در یکی از غارهای میمه ،نیروهای عملیاتی تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر با بالگرد دبه محل حادثه شتافتند.
حسین عارفی اظهار کرد : نیروهای عملیاتی پس از استقرار در محل به مصدوم دسترسی و فرد گرفتار شده توسط نیروهای هلال احمر به بیرون از غار انتقال داده شد.
وی گفت: این عملیات توسط تیم شش نفره امدادی در ساعت ۱۶:۵۰ دقیقه امروز با موفقیت به پایان رسید.
عارفی یاد اوری کرد: بالگرد این جمعیت بر اساس برنامه زمان بندی شده در طول تعطیلات در مرکز این استان با هدف تسریع در عملیات امدادرسانی سوانح احتمالی جاده ای و کاهش تلفات حوادث مستقر است.
سرپرست جمعیت هلال احمر ایلام همچنین با اشاره به آغاز اجرای طرح ایمنی و سلامت نوروزی این جمعیت از 25 اسفندماه پارسال در این استان گفت: در اجرای این طرح تا صبح امروز به 16 حادثه رانندگی مسافران نوروزی عملیات امدادرسانی انجام گرفته است.
حسین عارفی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع مصدومان این حوادث را 48 نفر عنوان کرد و گفت: 10 نفر به مراکز درمانی منتقل، 27 نفر بصورت سرپایی مداوا و 2 نفر نیز فوت شدند.
این بخش در 120 کیلومتری جنوب مرکز استان ایلام با داشتن قابلیت ‌ها و جاذبه‌‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری نوروزی مطرح است.
بخش سراب میمه با زیبایی‌های چشم نواز همچون قطعه حریری سبز در قلب استان ایلام در تمامی فصول سال پذیرای گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است.
/7177/6034انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید