خانه / اجتماعی / کشف 700 میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای آبی سیستان وبلوچستان

کشف 700 میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای آبی سیستان وبلوچستانبه گزارش پایگاه خبری مرزبانی، سرهنگ سعید نوروزی روز چهارشنبه اظهارداشت: دریابانان چابهار روز گذشته با تشدید اقدامات کنترلی و اجرای تاکتیک‌ های مؤثر علیه قاچاقچیان کالا موفق شدند از ورود مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق به داخل کشور جلوگیری کنند.
وی افزود: ماموران این فرماندهی در حین گشت زنی، به یک فروند شناور مشکوک و آن را توقیف کردند.
وی ادامه داد: دریابانان در بازرسی از این شناور فهمیدند کالاهای آن فاقد مدارک گمرکی است.
فرمانده پایگاه دریابانی چابهار تصریح کرد: ماموران پس از بازرسی از شناور توقیفی موفق به کشف 17 دستگاه تلویزیون ال ای دی 55 اینچ و هفت دستگاه لب تاب قاچاق شدند.
سرهنگ نوروزی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده را بر اساس برآورد کارشناسان 700 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر و یک شناور حامل بار قاچاق نیز توقیف شد.
وی قاچاق را از جمله لطمات جبران ‌ناپذیر بر پیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه دانست و گفت: مرزداران با عزم جدی و به منظور برخورد قاطع با هرگونه تجاوز و قاچاق سوخت، کالا و مواد مخدر، اقدامات گسترده‌ ای در سطح ساحل و مرزهای دریایی انجام می‌ دهند.
به گزارش ایرنا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و واقع در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید