خانه / اجتماعی / کشف بیش از 1.5 تن مواد غذایی فاسد در سبزوار

کشف بیش از 1.5 تن مواد غذایی فاسد در سبزوارفاطمه نوده عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت بیش از 27 هزار و 250 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع، عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی، رستوران های بین راهی و مراکز اقامتی انجام شد.
وی اظهار کرد: در این بازدیدها 499 اخطاریه بهداشتی صادر و 157 واحد عرضه مواد غذایی متخلف به دادگاه معرفی که از این تعداد 14 مرکز تعطیل شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در بازرسی محیطی از سامانه های آبرسانی شهرستان نیز 56 هزار و 122 مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی و یک هزار و 937 مورد نمونه برداری میکروبی و 80 مورد نمونه برداری شیمیایی از آب شرب انجام شد.
نوده افزود: همچنین در این بازه زمانی 15 هزار قلم داروی تاریخ مصرف گذشته شامل 300 قلم انواع دارو به ارزش یک میلیارد ریال از داروخانه های شهرستان، مراکز بهداشتی درمانی زیر پوشش و مراکز غیرمجاز عرضه دارو جمع آوری و نابود شد.
وی ادامه داد: شهروندان در زمان خرید مواد غذایی، به مشخصات کامل بهداشتی مندرج بر روی بسته مواد غذایی از جمله پروانه ساخت، تاریخ تولید و انقضا و مهر استاندارد آن توجه کنند و موارد احتمالی تخلف را به شماره تلفن 190(سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت ) اطلاع دهند.
بیش از 20 گروه بازرسی اصناف، دانشگاه علوم پزشکی، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و دامپزشکی، وظیفه نظارت بر اماکن عرضه و توزیع مواد غذایی و اقامتی در سبزوار را برعهده دارند.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
5132/8145/7495انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید