خانه / اجتماعی / کاشت پنج هزار نهال حَرّا در جزیره قشم

کاشت پنج هزار نهال حَرّا در جزیره قشمبه گزارش عصر دوشنبه پرتال سازمان منطقه آزاد قشم، رسول اکبری افزود: بر اساس مطالعات محیط‌ زیستی و دریافت مجوز از شورای عالی ارزیابی محیط زیست، طرح کاشت 10 هزار نهال حرا از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد.
وی ادامه داد: این طرح در دو نوبت تعریف شده است که اجرای مرحله نخست آن با کاشت پنج هزار نهال حرا در محدوده سایت صنعتی کاوه با مشارکت مردم محلی به اتمام رسید.
اکبری به 22 کاربری عمده جنگل های حرا اشاره و تصریح کرد: سیستم ریشه‌ای جنگل‌ های حرا باعث پایداری رسوبات می شود و اجتماعات آن ها انرژی امواج را کاهش می‌دهد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: اکو سیستم حاصل از جنگل های حرا در ایجاد جزایر، توسعه‌ ساحل ها و جلوگیری از تخریب، خوردگی و فرسایش خاک آن نقش دارد.
وی خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد قشم از ابتدای تاسیس در جزیره قشم (دهه 70) با هدف توسعه اکوسیستم جنگل حرا به کاشت این نوع درخت در پهنه‌های گلی ساحل ها در جزیره مزبور اقدام کرده است.
منطقه حفاظت شده حرا قشم با وسعت 85 هزار و 686 هکتار یکی از 11 ذخیره گاه زیست-کره ایران و یکی از جنگل‌های پنجگانه استان هرمزگان در شمال غرب جزیره محسوب می شود.
جزیره قشم یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت دارد. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500
انتشار: حسین آزاد منجیریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید