خانه / اجتماعی / چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

چند خبر کوتاه از جنوب کرمانبه گزارش ایرنا، چهارمین نشست روسای ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی با حضور رئیس ادارات مشاوره دانشگاههای علوم پزشکی منطقه جنوب شرق کشور در جیرفت برگزار شد
معاون مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه مشاوره در این نشست با بیان اینکه حوزه مشاوره از مسائل بسیار مهم در دانشگاهها بویژه دانشگاههای علوم پزشکی است اظهار کرد: دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی فراهم کننده خدمت در حوزه سلامت هستند پس مهم است تا در تمام سطوح از سلامت روانشناختی برخوردار باشند که مشاوران دانشگاه در خط مقدم این سلامت هستند.
مریم بختیاری با اشاره بر لزوم بروز بودن مشاوره ها با توجه به پیشرفتهای جامعه افزود: شورای مناطق ادارات مشاوره برای وزارتخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است و نظرات آنها بسیار مهم است، شما هستید که در این جلسات تعیین می کنید که در مناطق با چه نگاهی سیاستگذاری کنیم.
معاون مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه مشاوره بیان کرد: برنامه ریزی ادارات مشاوره در هر منطقه باید بر اساس نیازهای آن منطقه باشد و این نشست های منطقه ای باید به ما کمک کند که چه برنامه ریزی و سیاستگذاری برای هر منطقه داشته باشیم.
در این نشست یک کارگاه آموزشی برگزار شد و با برگزاری انتخابات 2 ساله شورا احمد رضا بشار رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی خدمات مشاوره ای( یاورانه) منطقه جنوب شرق کشور انتخاب شد.
**دفتر خدمات الکترونیک قضایی عنبرآباد افتتاح شد
با حضور امام جمعه بلوک، رئیس دادگستری عنبرآباد، دادستان، معاون سیاسی فرمانداری و فرمانده نیروی انتظامی عنبرآباد اولین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در این شهرستان افتتاح شد.
رئیس دادگستری عنبرآباد در حاشیه افتتاح این دفتر گفت: این دفتر قضایی مربوط به بخش خصوصی است و تسهیلات بیشتری را از دفتر دادگاه در اختیار مردم قرار می دهد.
محمد محقق افزود: این دفاتر باعث دسترسی راحت مردم و بالان بردن سرعت کار در روند پروندها می شود تا مردم مستقیما و بدون مراجعه به محاکم پرونده های خود را پیگیری کنند.
وی تصریح کرد:هم اکنون 40درصد ابلاغ اخطار و احضاریه دادگستری عنبرآباد بصورت الکترونیکی انجام می شود ومابقی آن بصورت سنتی انجام می شود.
رئیس دادگستری عنبرآباد ادامه داد: ابلاغ سنتی علاوه بر تبعاتی که دارد هزینه زیادی را در بر دارد که از این پس ابلاغ های دادگستری بصورت الکترونیکی انجام می شود.
وی گفت:مردم می توانند به جای مراجعه به دفاتر دادگاه در این دفاتر حضور پیداکنند و دعاوی حقوقی خود را مطرح واز طریق این دفتر پرونده خود را پیگیری کنند.
*** سارق با 9 فقره سابقه حین سرقت دستگیر شد
فرمانده انتظامی جیرفت از دستگیری سارق سابقه دار حین سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ماشاالله ملائی گفت: ماموران کلانتری 11 شهید قرنی در زمینه طرح عملیاتی مبارزه با سرقت حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی خود، یک نفر سارق سابقه دار که در حال سرقت از یک دستگاه خودرو بود را دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه این متهم تاکنون به سه فقره سرقت اعتراف کرده است افزود: در بررسی از سوابق وی مشخص شد این سارق قبلا نیز به اتهام 9 فقره سرقت از خودروها و منازل، و جرائم دیگری شامل اتهام قتل، ایراد ضرب و جرح عمدی، تخریب و مواد مخدر روانه زندان شده است.
ملائی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از مخفیگاه این سارق بخشی از لوازم مسروقه شامل موبایل، لپ تاپ و تعداد قابل توجهی گلدان قیمتی کشف شد که پس از شناسایی تحویل مالباختگان شد.
** نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس عنبرآباد برگزار شد
مدیر آموزش و پرورش عنبرآباد گفت: دانش‌آموزان در مدارس از جمله گروه‌هایی هستند که همواره در معرض خطرهای ناشی از زلزله قرار دارند، آموزش و مانورهای مداوم و مستمر برای آمادگی دانش‌ آموزان در برابر زلزله در کشور امری بسیار ضروری و تأثیرگذار است.
مهران سنجری ‌نیا افزود: برگزاری مانورهای هدفمند برای دانش‌آموزان در راستای مقابله با بحران، امدادرسانی و پیشگیری از زلزله نقش مهمی ایفا می ‌کند و مهمترین گام در مدیریت بحران زلزله در مدارس، بالا بردن سطح دانش و آگاهی عمومی دانش‌ آموزان است.
وی ادامه داد: مانور مجموعه ‌ای از راهکارهای مناسب است که قبل از وقوع زلزله به منظور بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارتهای عملی طراحی شده است.
** ناکامی سوداگران مرگ در انتقال 136 کیلوگرم تریاک
فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت از کشف 136کیلوگرم مواد مخدر در سه عملیات جداگانه توسط پلیس این شهرستان طی 72 ساعت گذشته خبر داد. سرهنگ ماشاالله ملائی گفت: مامورین پلیس مبارزه با مواد مخدر جیرفت حین کنترل مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان در محورجیرفت – دلفارد به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک و دستور توقیف آن را صادر کردند.
وی افزود: در بازرسی به عمل آمده از خودروی پراید مقدار108کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.
وی ادامه داد: مامورین پلیس مبارزه با مواد مخدر همچنین در 2 عملیات جداگانه دیگر در محور جیرفت – بافت نیز موفق به کشف 28 کیلو تریاک شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت دستاورد این 3 عملیات را کشف 136 کیلو گرم تریاک، دستگیری چهار قاچاقچی و توقیف چهار دستگاه خودرو اعلام کرد.
جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: نجمه حسنی*
7450/3029انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید