خانه / اجتماعی / پنج مناسبت ملی و مذهبی در اصفهان برگزار شد

پنج مناسبت ملی و مذهبی در اصفهان برگزار شدبه گزارش ایرنا، هفتم اردیبهشت در تقویم ملی با توجه به آمار قربانیان سوانح رانندگی در کشور به عنوان روز ایمنی و حمل و نقل نامگذاری شده است.
به این مناسبت نمایشگاه تخصصی حمل و نقل پاک خودرو و موتورهای برقی، دوچرخه و انواع پاکروها در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت.
این نمایشگاه با حضور 60 مشارکت کننده از استان های اصفهان و تهران برای نمایش خودروهای برقی و هیبریدی، موتورهای برقی و انژکتوری و دوچرخه ها و تجهیزات وابسته دایر شد.

**9 اردیبهشت نیز در تقویم ملی کشور با توجه به اهمیت شورا در آموزه های دین اسلام به نام روز شورا نامگذاری شده است.
به این مناسبت همایش شوراهای اسلامی شهرهای استان اصفهان همزمان با روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستاها با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهرها و بخش های استان اصفهان با هدف تشریح اقدامات انجام شده و بررسی مشکلات و معضلات شوراها در سالن همایش شهروند اصفهان برگزار شد.

**11اردیبهشت مصادف با اول ماه می میلادی به عنوان روز جهانی کار و کارگر بمنظور تقدیر از تلاشگران عرصه کار و کارگر نامگذاری شده است.
به این منظور همایش با عنوان امتنان از کارگران نمونه استان اصفهان با حضور استاندار برگزار شد و محسن مهر علیزاده در این همایش از کارگران به عنوان زحمتکش ترین و در عین حال بی ادعاترین افراد جامعه نام برد.
وی اظهار کرد: برخی از واحدهای اقتصادی با نیروی مازاد روبرو هستند ولی این بمعنای اضافه بودن کارگران نیست و مدیریت باید بنحوی عمل کند که نه تنها این افراد مشغول به کار شوند بلکه در جهت توسعه اشتغال به عنوان چشمه جوشان نیز عمل نمایند و این همان تعهد اخلاقی است.
استان اصفهان با بیش از یک میلیون جمعیت کارگری، 10درصد کارگران کشور را دارد.

**12 اردیبهشت بمناسبت شهادت آیت الله مرتضی مطهری در سال 1358، به عنوان روز معلم نامگذاری شده است.
برای این منظور 18 اردیبهشت‌ماه، جشن مقام معلم با هدف تجلیل از معلمان نمونه کشوری، استانی، نواحی و مناطق در اصفهان برگزار می شود.
هم اکنون دستگاه تعلیم و تربیت استان اصفهان متشکل از 850 هزار دانش‌ آموز، بیش از 50 هزار معلم شاغل و 30 هزار بازنشسته و بیش از پنج هزار مدرسه است.

**همچنین 12 اردیبهشت ماه امسال مصادف با 15 شعبان و سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) بود که اصفهان در این روز رنگ و بوی جشن و شادی به خود گرفت و آیین های مذهبی بسیاری در سراسر استان برگزار شد.
ت/ 1339انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید