خانه / اجتماعی / پزشکی قانونی سالانه 2.5میلیون گواهی صادر می کند

پزشکی قانونی سالانه 2.5میلیون گواهی صادر می کندبه گزارش ایرنا، روابط عمومی دادگستری استان بوشهر روز دوشنبه به نقل از عبدالرزاق برزگر در آئین تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر افزود: در پزشکی قانونی شخص علاوه بر صلاحیت باید در کار جدی و تحمل بالا داشته باشد.
وی اظهار کرد: هم اکنون در جذب و نگهداری پزشک در این سازمان با مشکل روبرو هستیم که در این ارتباط مصوب شده با همکاری دانشگاه ها نیروی مورد نیاز را به صورت تعهد خدمت جذب کنیم.
قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار کرد: بیشترین کمبود نیروی انسانی در استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است.
وی افزود: براساس الگوی مصوب در پزشکی قانونی بیش از هفت هزار و 300 پست سازمانی وجود دارد که در زمان حاضر کمتر از 2 هزار نفر به‌ صورت رسمی و پیمانی در این سازمان مشغول به فعالیت و بیش ‌از پنج هزار پست آن فاقد نیروست.
برزگر با اشاره به نیاز سازمان پزشکی قانونی به تامین 2هزار نیروی فنی و تخصصی پزشک و کارشناس گفت: زمینه جذب دانش آموختگان رشته پزشکی به منظور اشتغال در این سازمان فراهم است.
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: کمتر پیش می آید یک قاضی نظریه پزشکی قانونی را در صدور آرای خود لحاظ نکند.
علی جمادی افزود: پزشکی قانونی بوشهر در بین اعضای شورای قضایی استان از اهمیت بالایی برخوردار است و از اعضای فعال در شورای قضایی استان است.
وی اضافه کرد: از مواردی که در پزشکی قانونی باید به صورت مستمر صورت پذیرد بحث نظارت در مورد عملکرد پزشکانی است که رابطه استخدامی با سازمان پزشکی قانونی ندارند.
در این آئین شیث امینی به عنوان مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر معرفی و از خدمات محمود منتظری قدردانی شد.
6047/6043**انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید