خانه / اجتماعی / پتانسیل های ری به اندازه چند استان کشور است

پتانسیل های ری به اندازه چند استان کشور استبه گزارش ایرنا، حسن خلیل آبادی روز دوشنبه در سمینار ‘نقش شوراها در توسعه شهرستان ری’ در تالار فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: آنالیز پتانسیل این شهرستان نشان می‌دهد که استانی به این پتانسیل در سطح کشور وجود ندارد.
وی هشت هزار سال سابقه تاریخی، وجود بزرگترین صنایع مادر، بزرگترین زیارت گاه ها، پتانسیل گردشگری طبیعی از جمله کوه بی بی شهربانو را از ظرفیت های ری برشمرد.
وی گفت: کوه بی بی شهربانو از مهمترین پتانسیل های گردشگری است که کارخانه سیمان تهران آن را می بلعد و اجازه توسعه گردشگری را به این منطقه نمی دهد.
خلیل آبادی افزود: زرتشتیان تمام دنیا از قاره هند و افغانستان و پاکستان و شیعیان اطراف به زیارت کاه های کوه بی بی شهربانو می روند و این محدوده می تواند جایگاه بین المللی داشته باشد .
وی با درخواست از شهرداران شهرستان ری تاکید کرد: نسبت به رونق این منطقه اهتمام بیشتری داشته باشند و نسبت به آب های روان و آلوده ری حساس باشند.
وی عنوان کرد: لازم است تا دولتمردان، مسئولان و اعضای شوراها اعتبارات کافی برای تصفیه این آب ها اختصاص دهند تا از این طریق کشاورزی این منطقه نیز رونق پیدا کند.
وی در ادامه با اشاره به سالرروز شورا ها، شوراها را یاور مسئولان دولتی دانست و گفت: شوراها ودولتمردان باید برای پیشرفت کشور به یکدیگر کمک کنند.
سمینار ‘نقش شوراها در توسعه شهرستان ری’ امروز – دوشنبه – به مناسبت روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا در 6 کارگروه و با حضور تواهن معاون استاندار تهران، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، اعضای شورای شهر تهران و اعضای شوراهای شهرهای شهرستان ری، شهرداران و جمعی از مسئولان شهری در تالار فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد که موضوعات و مشکلات شهرهای جنوبی تهران دراین کارگروه ها بررسی می شود.
6003/7244/انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید