خانه / اجتماعی / وزیرورزش وجوانان ازتداوم وام 10میلیون تومانی ازدواج درسال آینده خبر داد

وزیرورزش وجوانان ازتداوم وام 10میلیون تومانی ازدواج درسال آینده خبر دادبه گزاش خبرنگاراجتماعی ایرنا، مسعود سلطانی فرعصرسه شنبه در دیداری با تشکل های مردم نهاد استان گیلان و کرمان اظهارداشت: درصدد هستیم جوانان از ظرفیت دفاتر مشاوره پیش از ازدواج وزارت خانه ورزش و جوانان، بیش از سال گذشته بهره مند شوند.
به گفته وزیر ورزش و جوانان در یک سال گذشته تعداد دفاتر مشاوره ازدواج تحت نظر وزارت ورزش و جوانان به بیش از 10 برابر افزایش یافته است.
وی با اشاره به این که تحول جدیدی درساختار نظام اداری کشور در حال روی دادن است، افزود: شاهد حضور مدیران جوان در عرصه های مختلف هستیم که این نشان از رویکرد دولت در این باره دارد و این موضوع مبین نگاه و توجه دولت به حضور جوانان و بخصوص بانوان توانمند درعرصه های مدیریت دولتی است، زیرا شخص رییس جمهوری اعتقاد دارد حضور جوانان در عرصه های مدیریتی موتور محرکه توسعه کشور است.
وی افزود: به نظر می رسد انتقال قدرت از مدیران قدیمی به مدیران جوان ظرف سه یا چهار سال آینده ادامه پیدا کند.
وزیرورزش و جوانان یکی از موضوع ها و برنامه های این وزارتخانه را توانمند سازی تشکل های مردم نهاد حوزه های جوانان در سراسر کشور اعلام کرد و گفت: استانداران باید از این سمن ها حمایت کنند و آنچه شاهد هستیم این است که بیشتر استانداران کشور برای استفاده از مدیران جوان علاقه نشان می دهند.
سلطانی فر یکی از محوری ترین شاخص های ارزیابی مدیران حوزه ورزش و جوانان کشور را تعامل، حمایت و پشتیبانی آنها از سمن ها اعلام کرد و گفت: در انتصاب مدیران کل استانها این رویکرد در نظر گرفته شده به طوری که سن بسیاری از مدیران این حوزه کمتر از 40 سال است.
وی با اشاره به نگاه و رویکرد بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در به کار گیری نیروی جوان گفت: همزمان با کار دولت موقت و تشکیل شورای انقلاب بسیاری از وزرا به دستور امام خمینی (ره) از میان جوانان انتخاب می شدند.
سلطانی فر در باره خانه های جوان گفت: خانه های جوان در دولت هفتم و هشتم یکی از حوزه های فعالیت جوانان محسوب می شدند، اما در دولت نهم و دهم با مشکل روبه رو شدند.
وزیر ورزش افزود در این دوره شاهد بودیم ساختمان ها و اماکن حوزه جوانان در اختیار دیگر دستگاه ها و ارگانها قرار گرفت و هم اکنون در نظر داریم با مکاتباتی که با استانداری ها می شود این خانه های جوان به صاحبان اصلی آنها که جوانان هستند بازگردانده شود.
وی در باره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش گفت: این لایحه دولت برای تفکیک سه وزارتخانه صنعت معدن، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان به مجلس ارسال شده است و ما منتظر نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این خصوص هستیم اما هم اکنون فعالیت های خود را با تمام توان انجام می دهیم.
اجتمام**1193*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید