خانه / اجتماعی / نجات 13 دریانورد خارجی از غرق شدن در آب های خلیج فارس

نجات 13 دریانورد خارجی از غرق شدن در آب های خلیج فارسبه گزارش خبرنگار ایرنا ، مهدی نوفرستی روز شنبه درجمع خبرنگاران اظهار داشت: این کشتی با ملیت تانزانیا حامل بار لاستیک بود که روز چهارشنبه 19 مهرماه از بندر دبی کشور امارات عازم بندر بصره عراق شده که در 20 مایلی جنوب جزیره لاوان به دلیل آبگرفتگی از ادامه مسیر بازمی ماند.
وی ادامه داد: با توجه به این وضعیت فرمانده کشتی بلافاصله اعلام وضعیت اضطرار کرده و از نیروهای امدادی درخواست کمک می نماید که از همان نخستین دقایق دریافت پیام تیم جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر هرمزگان وارد عمل شده و هماهنگی لازم را انجام می دهد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در نخستین دقایق حضور تیم های امدادی مشخص شد که به علت شدت آبگرفتگی، کشتی مضطر به میزان 20 درجه به سمت راست کج شده و خطر واژگونی و در نهایت غرق شدگی آن را تهدید می کند.
این مقام مسئول اضافه کرد: بر همین اساس ، شناور ناجی 19 اعزامی از جزیره کیش برای امدادرسانی به سرنشینان شناور مضطر در موقعیت حاضر و همچنین شناور ناجی 18 از استان بوشهر، کشتی گلوبال سوان و یدک کش کارن 7 نیز در این عملیات حضور یافتند.
نوفرستی ابراز داشت: با تلاش های صورت گرفته 13 دریانورد این کشتی از غرق شدن نجات یافتند و کشتی نیز به دو مایلی جزیره لاوان در منطقه امن انتقال پیدا کرد و تا به امروز تلاش برای حفظ تعادل کشتی و نجات ان از غرق شدگی ادامه دارد.
جزیره لاوان در محدوده هرمزگان و نزدیک به جزیره کیش واقع شده و یکی از مهم ترین مناطق استخراج نفت و گاز کشور محسوب می شود.
7198/ 6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید