خانه / اجتماعی / معاینه رایگان افزون بر سه هزار نفر در بیمارستان صحرایی آستارا

معاینه رایگان افزون بر سه هزار نفر در بیمارستان صحرایی آستاراشهرام حسین نژادی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این بیمارستان صحرایی برای نخستین بار در روستای قره سو بخش لوندویل آستارا به مدت چهار روز با مشارکت چهار تیم پزشک عمومی، پنج تیم پزشک تخصصی و 2 تیم پرستاری و تدارکات دایر و بالغ بر310 میلیون ریال دارو به صورت رایگان به بیماران داده شد.
وی با اشاره به اجرای موفق طرح ویزیت رایگان بسیج جامعه پزشکی در مناسبت های مختلف، بیان کرد: در این طرح اگر بیمار بنا به تشخیص پزشک به عمل جراحی یا پیگیری درمان نیاز داشته باشد، ادامه درمان بیمار نیز به صورت رایگان انجام می گیرد.
وی ادامه داد: در این راستا، 10 نفر جهت ادامه درمان به بیمارستان شهید بهشتی آستارا، 75 نفر به آزمایشگاه این بیمارستان و یک نفر به بیمارستان رازی رشت ارجاع داده شدند.
حسین نژادی با اشاره به اینکه از سال 1385 بسیج جامعه پزشکی در بیشتر روستاهای محروم به اجرای این طرح اقدام کرده است، گفت: در بیمارستان صحرایی با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و امدادگران جمعیت هلال احمر، آموزش های رایگان بهداشتی و امداد و نجات نیز ارائه شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 62 روستا و 2 بخش مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید