خانه / اجتماعی / معاون وزیر ورزش وجوانان: سمن های حوزه جوانان در سیاست وارد نمی شوند

معاون وزیر ورزش وجوانان: سمن های حوزه جوانان در سیاست وارد نمی شوندبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمدمهدی تندگویان عصر سه شنبه در نشستی که با حضور نمایندگان سمن های استان های قم و قزوین برگزارشد، با بیان این که هم اکنون دو هزار سمن در حوزه جوانان دارم دولت نیز توجه جدی به این حوزه دارد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت جوانان علاقمند افزایش کیفیت و توانمند سازی این سمن ها هستیم.
وی با اعلام این که تا پایان امسال تعداد سمن ها به سه هزار سمن افزایش خواهد یافت، گفت: البته همچنان با استانداردهای جهانی فاصله داریم.
تندگویان یکی از تاکیدات معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان را قطع کردن وابستگی سمن ها به دولت اعلام کرد و افزود: هدف نهایی نقش حمایتی دولت از سمن ها است.
معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان افزود: علاقمند این موضوع هستیم که سمن ها یار دولت باشند و بخشی از مشکلات کشور را برطرف کنند.
وی در باره مشکلات سمن ها گفت: یکی از مشکلات تشکل های مردم نهاد موضوع ثبت آنها است که امیدواریم با تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش این مشکل را راحت برطرف کنیم.
تندگویان اظهارکرد: درنظر داریم عملکرد سمن ها را پایش و رصد کنیم و مجوز سمن هایی که در حوزه تخصصی خود فعالیت نمی کنند را تمدید نخواهیم کرد.
معاون جوانان وزارت ورزش با اشاره به این که سمن ها قرار نیست فعالیت سیاسی کنند، گفت: بخشی از جوانان که علاقه فعالیت در حوزه های سیاسی و مذهبی ندارند می توانند با حضور در این تشکل های مردم نهاد، فعالیت های اجتماعی انجام دهند.
تندگویان گفت: بر اساس آمار با گسترش تعداد سمن های حوزه جوانان در استانها، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی شدیم که این اتفاق بسیار مطلوبی است.
وی همچنین درباره خانه های جوان در استانها گفت: قرار است با بودجه ای که از مجلس شورای اسلامی در اختیار ما قرار می گیرد همه استانها در مدت دو سال آینده دارای خانه جوان شوند که در این مراکز سمن های آن استان ساماندهی شود.
به گفته تندگویان در خانه های جوان نیز ردپایی از دولت نخواهد بود و دولت تنها حضور حمایتی خواهد داشت.
وی در خصوص دیگر فعالیت های سمن ها گفت: سمن ها بهترین جایگاه برای تدوین آمایش سرزمینی هستند، زیرا از شرایط و مشکلات استان با خبرند و می توانند برای آن راهکار ارایه کنند.
اجتمام**3377**1193*1724*
خبرنگار* سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید