خانه / اجتماعی / مردم در منابع طبیعی قزوین آتش روشن نکنند

مردم در منابع طبیعی قزوین آتش روشن نکنندعلی اکبر اسداللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 29 هزار هکتار جنگل و 850 هزار هکتار مرتع در استان قزوین وجود دارد که به دلیل خشکی و کم آبی در معرض آتش سوزی قرار دارند.
وی افزود:همواره نگران آتش سوزی های گسترده در مراتع و جنگل های استان هستیم و امیدواریم با فرارسیدن روز طبعیت توجه بیشتری به منابع طبیعی و جنگلها و مراتع داشته باشیم.
این مسئول ادامه داد:از مردم درخواست داریم یا در جنگل ها و مراتع آتش روشن نکنند و یا حداقل در محدوده مشخص و با پرهیز از بوته کنی و شکستن شاخه ها تنها با حمل زغال به افروختن آتش اقدام کنند.
وی اضافه کرد:گونه های حفاظتی بسیار باارزش و با قدمت 300 تا 400 ساله مانند گونه های بلوطی و ارس در جنگل ها و مراتع استان وجود دارند که در صورت آتش افروزی و بی مبالاتی ممکن است از بین بروند.
وی افزود:خوشبختانه در استان قزوین در ایام تعطیلات با آتش سوزی های گسترده در مراتع و جنگل های استان مواجه نبوده ایم اما همواره این خطر در طول سال در کمین منابع طبیعی استان است.
سال گذشته سه مورد آتش سوزی در مراتع و جنگلهای استان ایجاد شد که 2 مورد آنها با مشارکت دستگاه های اجرایی مختلف و با فعالیت شبانه روزی خاموش شدند.
6101/6012انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید