خانه / اجتماعی / مراسم بزرگداشت شهید کریمی در لاهیجان برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهید کریمی در لاهیجان برگزار شدبه گزارش خبرنگار ایرنا روح الله مدامی یکی از استادان دانشگاه غروب دوشنبه در این مراسم، شهید کریمی را یک تفکر و جریان فکری دانست که باید دوباره بازخوانی شود و از مسئولان استان گیلان خواست با برگزاری جلسات متعدد درباره تفکر، راه و ایده انقلابی این شهید اهتمام ورزند.
وی اظهار داشت: منطق شهید کریمی، منطق حضرت علی و نهج البلاغه است.
این استاد دانشگاه تهران با اشاره به فلسفه شهادت در تشیع خاطرنشان کرد: شهید برای نفی استبداد، ظلم و تحقق عدالت و صلح در این راه گام می نهد و باید راه و اندیشه شهیدان، به درستی تبیین شود.
شهید ابوالحسن کریمی که در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بود، در کلاس های درس استاد مطهری و دکتر شریعتی در حسینه ارشاد و دیگر بزرگان شرکت می کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در اسفندماه سال 57 به عنوان اولین فرماندار جمهوری اسلامی ایران در شهرستان لاهیجان و در فروردین ماه سال 59 به عنوان دادستان کل انقلاب اسلامی استان گیلان منصوب شد.
او در سیزدهم فروردین سال 65 در سن 38 سالگی در خیابانی که هم اکنون به نام این شهید در لاهیجان نام گذاری شده، درحالی که از محل کتابفروشی خود برای نماز به مسجد گلشاهی می رفت، مورد هدف گلوله منافقان قرار گرفت و شهید شد.
شهرستان لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029/2007انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید