خانه / Uncategorized / فرصت دو ماهه به نهادهای مالک سازه های دریایی بدون مجوز در هرمزگان

فرصت دو ماهه به نهادهای مالک سازه های دریایی بدون مجوز در هرمزگانبه گزارش ایرنا، جاسم جادری عصر روز سه شنبه در نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان با تاکید بر لزوم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم دریا، افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی استان نیز در مدت 90 روز تمام پرونده های مرتبط با این بحث را تعیین تکلیف و نتیجه را به این کمیته اعلام کند.
وی تصریح کرد: طی چهار سال اخیر از ساخت و سازهای بدون مجوز در نوار ساحلی استان جلوگیری شد و اجازه ندادیم چنین اقداما هایی استمرار یابد.
جادری خاطر نشان کرد: دستگاه ها و اداره های دولتی متولی در حوزه ساحل و دریا علاوه بر انجام بازدید های ادواری، مکلف به ارائه گزارش ساخت و سازهای بدون مجوز به دبیرخانه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان واقع در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هستند.
استاندار هرمزگان اظهار کرد: کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان مکلف است برنامه بازدید مشترک از سواحل و دریا را هر سه ماه یکبار انجام داده و نتیجه را به کمیته ارائه کند.
وی ادامه داد: این بازدیدها به منزله تداخل در شرح وظایف اعضای کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان نیست.
مجموع سواحل در هفت استان ساحلی کشور پنج هزار و 800 کیلومتر است که از این میزان دو هزار و 238 کیلومتر یعنی بیش از 38 درصد سواحل کشور در هرمزگان قرار دارد.
7198/7408
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید