خانه / اجتماعی / شهرداری بانه 290 میلیارد ریال به بخش های مختلف بدهکار است

شهرداری بانه 290 میلیارد ریال به بخش های مختلف بدهکار استوریا وثوقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان بدهی مربوط به 20 سال گذشته است که به عنوان مهمترین معضل پیش روی شهرداری در دوره جدید قرار گرفته است.
وی افزود: پیمانکاران بخش خصوصی 165 میلیارد ریال از شهرداری طلبکار هستند و بدهی بابت تملک املاک مسیر طرح های عمرانی و خدمات نیز 22 میلیارد و 680 میلیون ریال است.
وثوقی بدهی شهرداری بانه در زمینه اسناد و فاکتورهای کارپردازی را 37 میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: بدهی حقوق و مزایایی کارکنان شهرداری مربوط به آبان ماه جاری نیز 12 میلیارد ریال است.
شهردار بانه به میزان مطالبات شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: میزان مطالبات شهرداری در قالب چک های دریافتی 76 میلیارد ریال است که مهلت پرداخت این چک ها تا سال 1401 پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: 18 میلیارد ریال از چک های تعهدی دریافت شده از اشخاص به شهرداری وصل نشده که در قالب چک های برگشتی برای پیگیری به واحد حقوقی ارجاع شده است.
بخشی از بدهی های شهرداری بانه مربوط به شهرداران پیشین است که تاکنون پرداخت نشده است، وریا وثوقی چهاردهمین شهردار بانه است.
عبدالباقی رعنایی سرپرست شهرداری بانه در شهریورماه سال جاری کل بدهی شهردار بانه را 280 میلیارد ریال اعلام کرده بود.
شهردار پیشین بانه در زمان تصدی این مسئولیت اعلام کرده بود شهرداری بدهی ندارد.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
خبرنگار: زینب طلایی**انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7469/9102انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید