خانه / اجتماعی / سپاه خراسان شمالی بازسازی روستای زلزله زده شیخ صله کرمانشاه را عهده دار شد

سپاه خراسان شمالی بازسازی روستای زلزله زده شیخ صله کرمانشاه را عهده دار شدسردار سید حسن مرتضوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار کرد: این روستا با جمعیت 900 خانوار بزرگ ترن روستا در این منطقه است که در منطقه کوهستانی و سخت گذر واقع است و از هم اکنون شاهد بارش برف در این روستا هستیم.
وی اظهار کرد: در این روستا بیش از 100واحد مسکونی از ناحیه زلزله 100درصد تخریب شده اند و به سایر واحد ها نیز خسارت عمده وارد شده است.
وی با بیان اینکه مسیر این روستا بسیار طولانی و سخت گذر است افزود: علاوه بر این روستای شیخ صله محرومیت زیادی در حوزه های مختلف دارد.
سردار مرتضوی گفت: هم اکنون برای اعزام به این منطقه امکانات و تجهیزات مورد نیاز را جمع آوری خواهیم کرد تا در روستا حضور یابیم و برنامه ریزی سه ماهه نیز برای بازسازی داریم.
مرتضوی ضمن گرامی داشت هفته بسیج گفت: یکهزار برنامه با 70 عنوان در طول هفته بسیج در سطح این استان برگزار می شود.
وی از افتتاح هفت نمایشگاه اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: همچنین 15 پروژه اقتصاد مقاومتی نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار داشت: 150 پروژه در راستای محرومیت زدایی نیز در این استان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که برای اجراحی این تعداد 14 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
فرمانده سپاه استان اظهار کرد: بیشتر این طرح ها در دو شهرستان بجنورد و مانه و سملقان که در زلزله اردیبهشت ماه امسال خسارت دیدند اجرا شده است.
مرتضوی گفت: ساخت 19 واحد خانه مسکونی برای محرومان، ساخت و تکمیل 18 باب مسجد، آبرسانی کشاورزی و لای روبی قنوات 6 مورد ساخت حمام و سرویس بهداشتی و … از جمله پروژه ها است.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر کمک به طرح های اقتصاد مقاومتی و پروژه های نیمه کاره در استان تاکید کرد و افزود: در این راستا 190 میلیارد ریال اعتبار در طرح هادی مختلف هزینه شده است.
خراسان شمالی با 864 هزار نفر جمعیت 350 هزار بسیجی مرد و زن دارد که در پنج گروه فعالیت دارند.
3007/ 6042/ خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید