خانه / اجتماعی / سرفاصله زمانی عبور قطار در قطارشهری اصفهان 10 دقیقه کاهش یافت

سرفاصله زمانی عبور قطار در قطارشهری اصفهان 10 دقیقه کاهش یافتبه گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان قطارشهری اصفهان روز یکشنبه به نقل از ‘جواد شعرباف’ افزود: قرار است که در آینده نزدیک و با راه‌اندازی کامل تونل شرقی قطارشهری اصفهان تا ایستگاه آزادی، این سرفاصله به 15 دقیقه و پس از آن به 10 دقیقه کاهش یابد تا مردم اصفهان، بهره کامل را از قطارشهری این کلانشهر ببرند.
وی اضافه کرد: در راستای ایجاد زمینه برای افزایش بهره‌ برداری از این وسیله نقلیه عمومی، زمان بهره ‌برداری از قطار شهری اصفهان نیز به 13 ساعت در روز افزایش یافته است و از ساعت 6:30 تا 19:30 به شهروندان خدمت ‌رسانی می شود.
مشاور عالی شهردار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در ماه‌ های گذشته برای انجام امور فرهنگی، برنامه های خوبی از جمله طرح بفرمایید مترو، تورهای آموزشی رایگان متروگردی، برنامه ‌های فرهنگی همه ‌جانبه، آموزش شهروندی به مدارس، افزایش تعاملات و ارتباطات با مردم در شبکه‌های اجتماعی اجرا شده است.
وی خاطرنشان کرد: با رویکرد مثبت شورای شهر و مدیریت شهری اصفهان، تلاش می‌کنیم که در سالجاری، اقدام های خوبی در زمینه شروع عملیات خط 2قطارشهری اصفهان انجام شود تا مردم اصفهان به داشتن شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری نزدیک شوند.
با بهره‌برداری مرحله اول، دوم و بخش نخست مرحله سوم خط یک قطارشهری اصفهان، هم‌ اکنون 16 کیلومتر از خط یک متروی اصفهان حدفاصل ایستگاه قدس تا آزادی در حال بهره ‌برداری و استفاده شهروندان است.
خط یک قطارشهری اصفهان از ایستگاه قدس آغاز می‌شود و با عبور از ایستگاه‌های بهارستان، گلستان، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر، کاوه، شهید چمران، شهید باهنر و شهدا و تختی، هم‌اکنون در ایستگاه‌های سی و سه پل، شریعتی و آزادی نیز به شهروندان عزیز خدمت‌ رسانی می‌ کند.
قرار است که تا پایان سال 96، بخش دیگری از قطارشهری اصفهان با بهره‌برداری از ایستگاه‌های باقیمانده تکمیل و تا پایان سال ایستگاه‌های باقیمانده تا ترمینال صفه اصفهان به بهره‌برداری برسد.
د/ 7153 / 2093 ** خبرنگار: هُدا استکی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید