خانه / اجتماعی / زنده نگهداشتن یاد شهدا از مهمترین اهداف جامعه اسلامی است

زنده نگهداشتن یاد شهدا از مهمترین اهداف جامعه اسلامی استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدتقی عزیزی روز یکشنبه در دیدار فرماندار درمیان افزود: شهدا بر گردن همه ملت ایران حق دارند و مردم ما هرگز ایثارگری‌ های شهدا را فراموش نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه شهدا متعلق به خطه و منطقه خاصی نبوده و تمام مردم ایران از برکات وجودی آنان بهره‌مند و از فقدان این عزیزان متاثر هستند گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا و رسیدگی به مشکلات آنان وظیفه همه مسئولان و مدیران است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی سرکشی و دلجویی از خانواده های شهدا و ایثارگران افتخار است.
فرماندار درمیان هم گفت: باید برای خدمت رسانی بهتر به خانواده معزز شهدا و ایثارگران اداره مستقل بنیاد شهید در شهرستان راه اندازی شود.
محمد بشیری زاده افزود: خانواده معظم شاهد و ایثارگران هویت و زیربنای فرهنگی شهرستان هستند و توسعه شهرستان نیازمند حضور معنوی این قشر در همه عرصه هاست.
وی با بیان اینکه دیدار و ارتباط مستمر با خانواده های شهدا وظیفه همه مدیران دستگاه های اجرایی است اظهار کرد: همه مسئولان شهرستان پیگیر نیازها و خواسته‌های خانواده شهدا و ایثارگران هستند و برای برطرف کردن آنان مشکلات تلاش می کنند.
وی یادآور شد: شهیدان در راه اسلام، قرآن، کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی جان خود را فدا کرده و توانسته اند برای مردم و میهن اسلامی خود افتخارآفرین باشند و ما باید همیشه یاد و خاطره آنان را زنده نگه داریم.
شهرستان درمیان 129 شهید والامقام را تقدیم اسلام و انقلاب کرده و همچنین 134 جانباز و آزاده سرافراز دوران هشت سال دفاع مقدس از این شهرستان هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و همچنین اجرای طرح سپاس با پنج خانواده شهید و 6 تن از جانبازان و آزادگان شهرستان درمیان دیدار و گفت و گو کرد.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
7556*3028
خبرنگار: حکیمه مصطفایی * انتشار: رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید