خانه / اجتماعی / روزانه پنج هزار نسخه دارویی در مناطق زلزله زده ارائه می شود

روزانه پنج هزار نسخه دارویی در مناطق زلزله زده ارائه می شوددکتر امید عبدی چهارشنبه شب در حاشیه افتتاح بیمارستان موقت سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از رفع تمام نیازهای دارویی در مناطق زلزله زده استان خبر داد و افزود: برای تامین داروهای بیماران خاص در مناطق زلزله زده نیز هیچ مشکلی نداریم و آمادگی تامین داروهای این بیماران را نیز داریم.
وی با بیان اینکه دارو به صورت رایگان در مناطق زلزله زده در اختیار مردم قرار می گیرد، گفت: بیمارانی که از طرف پزشکان و یا بیمارستان به داروخانه مراجعه کنند با دفترچه و به صورت رایگان دارو تحویل آنها می شود.
او گفت: در روزهای اولیه وقوع زلزله دارو بدون دفترچه و به صورت رایگان ارائه می شد، اظهار کرد: اکنون نیز دارو رایگان اما با دفترچه تحویل مردم می شود.
وی اظهار کرد: در این مدت 50 نفر از کادر داروخانه ها شمال دکتر داروساز و تکنیسین ها در داروخانه ها مستقر و به مردم دارو مشاوره های دارو ارائه می دهند.
وی همچنین به فعال شدن واحد داروخانه در بیمارستان موقت سرپل ذهاب اشاره کرد و افزود: تمام داروهای مورد نیاز در این داروخانه تحویل بیماران می شود.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه از زمان وقوع زلزله تاکنون 100 میلیارد ریال برای تامین دارو، تجهیزات مصرفی و لوازم پرشکی در مناطق زلزله زده استان هزینه شده است، گفت: تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی تامین اقلام دارویی مورد نیاز مردم مناطق زلزله زده استان است.
عبدی به تامین داروی بیماران خاص در مناطق زلزله زده استان نیز اشاره کرد و افزود: برای تامین داروی بیماران دیالیزی، پیوندی و سرطانی و سایر بیماران خاص مشکلی نداریم و داروی این بیماران را یا به درب منازل آنها می بریم و یا در داروخانه آنها تحویل می دهیم.
مسئول داروخانه های بیمارستانی بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: از روز وقوع زلزله تاکنون با تنوع کاملی از داروها در منطقه حضور داریم و ارائه خدمات دارویی را به مردم داشته ایم.
رضایی با بیان اینکه در بیمارستان جدید سرپل ذهاب فرآیند داروخانه را به صورت موقت فراهم کرده ایم، گفت: براساس خدمات پزشکی که در این بیمارستان وجود دارد تمام نیازهای دارویی که بیش از یک هزار و 500 دارو است را تامین کنیم.
وی تصریح کرد: محدودیتی به لحاظ تنوع دارو و کمیت آن نداریم و اکنون در 2 بخش سرپایی و بستری دارو تامین می کنیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 569 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته 77 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
3033/8066 خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید