خانه / اجتماعی / رانندگان از تردد غیرضرور در گردنه های برفگیر جنوب کرمان خودداری کنند

رانندگان از تردد غیرضرور در گردنه های برفگیر جنوب کرمان خودداری کنندمسعود جمیلی عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تداوم بارش ها و احتمال یخ زدگی محورهای واقع در گردنه های برفگیر جیرفت در جنوب استان کرمان رانندگان از تردد غیر ضرور در ساعات پایانی شب خود داری و یا در صورت ضرورت سفر زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: بارش برف از شامگاه گذشته(یکشنبه) در گردنه برفگیر امیرالمومنین ساردوئیه و بخش جبالبارز آغاز و تا کنون ادامه دارد لذا نیروهای راهداری جنوب کرمان به صورت آماده باش در این 2 گردنه برفگیر مستقر هستند.
وی اظهار کرد: تمام توان نیرویی و خودرویی لجستیکی اداره کل راهداری جنوب کرمان برای باز بودن مسیرها و محورهای برفگیر استفاده شده است و 30نفر نیروی راهدار و 36دستگاه راهداری سبک و سنگین در محورها و گردنه های برفگیر و همچنین راهدار خانه های سربیژن و شهدای جبالبارز مستقر می باشند.
مدیرکل راهداری جنوب کرمان تصریح کرد: داشتن زنجیر چرخ توسط رانندگان و نداشتن قدرت تمرکز رانندگی در برف سبب بروز مشکلاتی در خدمات رسانی توسط راهداران و دستگاه‌های راهداری به رانندگان و مسافران می شود از این رو رانندگان تمام نکات ایمنی را رعایت کنند.
***
*تمامی محورهای جنوب استان کرمان باز و تردد در آن جریان دارد
جمیلی با بیان اینکه تردد در تمامی مسیر های جنوب کرمان برقرار است، گفت: سه دستگاه نمک پاش ماشینی در گردنه سربیژن مستقر شده است و در صورت نیاز به افزایش دستگاه های راهداری و‌نیرو معاونت راهداری مستقر در گردنه سربیژن اقدام به افزایش نیرو و دستگاه‌های راهداری برای باز ماندن محورها خواهند کرد.
وی ضمن قدر دانی از همکاری نیروهای پلیس راه جیرفت در کنار راهداران گفت: امشب با توجه به احتمال یخ زدگی محورها در ساعات پایانی پلیس راه جیرفت تدابیر کنترلی برای جلوگیری از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ را اجرا خواهد کرد.
وی افزود: رانندگان قبل از حرکت به سمت مقصد وضعیت راه ها را از سامانه 141مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان جویا شوند تا سفری با برنامه و ایمن داشته باشند.
اولین بارش زمستانی برف جنوب استان کرمان در شهرستان جیرفت شامگاه یکشنبه آغاز شد که سبب خوشحالی مردم شده است.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، فاریاب، رودبار جنوب، عنبرآباد، قلعه گنج و منوجان را تحت پوشش دارد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز**انتشار: بهنام احمدی *
7450/7429/ 5054انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید