خانه / اجتماعی / دستگاه دیالیز HDF در هلال احمر رونمایی شد

دستگاه دیالیز HDF در هلال احمر رونمایی شدمعصومه زنگنه روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تاکید بر این که همه دستگاه های دیالیز تنها 10 درصد از مکانیزم کلیه برای تصفیه خون، را انجام می دهد، افزود: در مکانیزم دستگاه های دیالیز HDF مایعی به صورت مستقیم وارد خون فرد بیمار می شود و میزان بیشتری از سموم خون را تصفیه می کند، در دستگاه های قبلی مایع به صورت مستقیم وارد خون نمی شود.
سرپرست بخش دیالیز مرکز دارویی درمانی هلال ایران با اعلام این که ست و صافی دیالیز این دستگاه های جدید، گران تر از دستگاه های قبلی است، اظهار کرد: با توجه به افزایش کیفیت زندگی و کاهش عوارض دیالیز این افزایش قیمت جبران می شود.
وی با بیان این که این دستگاه برای نخستین بارتوسط سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر به این مرکز اهدا شده است، گفت: دستگاه های دیالیز HDFحدود 10 سال است که در کشورهای توسعه یافته رواج یافته است.
زنگنه با بیان این که هزینه این دستگاه تفاوت بسیار کمی با نمونه‌های کنونی و هزینه قابل توجهی به بیمارتحمیل نمی‌کند، افزود: ورود این دستگاه با تکنولوژی بالا برای درمان بیماران دیالیزی بدحال، تحولی بزرگ است.
وی اضافه کرد: با ورود دستگاه دیالیز جدید، برای اولین بار سیستم دیالیز HDF وارد سیستم درمانی کشور می‌شود.
زنگنه گفت: بخش دیالیز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران روزانه در دو نوبت صبح وعصر پذیرای 140 بیمار دیالیز است و بیمارانی که نارسایی کلیه دارند یک روز در میان به این مرکز مراجعه می کنند.
بخش دیالیز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر ایران در تهرانپارس واقع شده است.
اجتمام*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید