خانه / اجتماعی / در حوزه فرهنگی اربعین کار بزرگی انجام شد

در حوزه فرهنگی اربعین کار بزرگی انجام شدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا ازسازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر درنشست شورای برنامه ریزی وهماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت افزود: ساماندهی اعزام و بازگشت حدود دومیلیون و 300هزار زائر کاری دشوار و طاقت فرسا است لذا بدینوسیله از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته تقدیر و تشکرمی کنیم.
وی فعالیت بخش های مختلف را درمقایسه با سال های گذشته بهترتوصیف و درعین حال تصریح کرد: بحث آسیب شناسی از جمله جلوگیری از اسراف، پرهیز از موازی کاری ، حرکت به سمت کارهای منطقی و عقلانی و استفاده از دیدگاه و راهکارهای مردم باید جدی گرفته شود و نقاط ضعف رفع و نقاط قوت تقویت شود.
نماینده ولی فقیه تاکید کرد: بعد مردمی حرکت عظیم پیاده روی اربعین که بدون حادثه تروریستی و با کمترین حوادث به پایان رسید برعظمت اربعین امسال افزود وخدای را براین نعمت سپاسگزاریم.
بر پایه این گزارش، دراین جلسه حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با ارائه گزارشی از فعالیت های این کمیته دراربعین 96 ، اظهارداشت: تهیه و تدوین سیاست ها و راهبردهای اربعین امسال در97 اصل و 378 اقدام فرهنگی، آموزشی و تبلیغی بر مبنای سیاست ها و اصول ابلاغی انجام شد.
شرکت کنندگان در این جلسه همچنین ایجاد تمرکز در واگذاری وظایف و مسئولیت ها در اربعین آینده را ضروری توصیف و تاکید کردند: باید با اقدامات غیرقانونی درحوزه صدور روادید برخورد شود و از اتلاف وقت، هزینه های زائد و هدر رفت امکانات جلوگیری بعمل آید.
درادامه این جلسه نصرالله فرهمند مدیرعملیات حج 96 از نتایج حاصله در25 کمیته تشکیل شده متشکل ازکارشناسان بعثه مقام معظم رهبری، ‌سازمان حج و زیارت و کارگزاران و نیروهای خارج از مجموعه حج و زیارت برای آسیب شناسی حج 96 و دکترسیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از بررسی های صورت گرفته درکمیته بهداشت و درمان گزارش دادند.
سرپرست حجاج ایرانی نیز با اشاره به افزایش نرخ برخی از خدمات درعربستان تاکید کرد: رعایت حق الناس و پاسخگویی به مردم باید دراولویت برنامه ها قرارگیرد.
وی از مسئولان کمیته های آسیب شناسی خواست نتایج بررسی های خود را ظرف یک ماه آینده به این جلسه ارائه دهند تا نسبت به اصلاح نکات مورد نظر اقدام و نواقص برطرف شود.
حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت هم اعلام کرد: دربرنامه ریزی برای حج آینده فراخوان برای پیش ثبت نام از صاحبان فیش های اولویت دار و پیش بینی دوره های متفاوت زمانی برای سفر حج مدنظر خواهد بود.
اجتمام*1724*1193
تنظیم:حسن حیدری * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید