خانه / اجتماعی / درآمد 196 درخت پسته و زرشک در شهرستان درمیان به زکات اختصاص یافت

درآمد 196 درخت پسته و زرشک در شهرستان درمیان به زکات اختصاص یافتاحمد بصیری پور روز پنجشنبه در شورای زکات شهرستان افزود: این درختان پلاک گذاری طیبه شجره شده اند و درآمد حاصل از آن ها هر ساله در راستای امور عام المنفعه، ساخت و ساز مساجد و برآوردن نیازهای محرومان صرف می شود.
وی با بیان اینکه مردم شهرستان در 6 ماهه نخست امسال 155میلیون و 825 میلیون ریال زکات واجب و مستحبی پرداخت کرده اند، گفت: همچنین شورای زکات در هشت روستای شهرستان تشکیل شده است.
به گفته وی با پرداخت زکات، آثار و برکات فراوانی در زندگی افراد مشاهده می شود و ضمن نزول رحمت الهی، جلوگیری از قحطی و خشکسالی را نیز در پی دارد.
فرماندار درمیان هم با بیان اینکه باید پرداخت زکات را باید ابتدا از خودمان شروع کنیم از بخشداران و دهیارن خواست در راستای جمع آوری زکات بیشترین همکاری را با کمیته امداد شهرستان داشته باشند.
محمد بشیری زاده افزود: باید با فرهنگ سازی در جامعه از طریق امامان جمعه و افراد شاخص فرهنگ جمع آوری زکات از طریق کمیته امداد امام خمینی در شهرستان نهادینه شود چرا که زکات از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) به دست نیازمندان واقعی می رسد.
وی اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در طول چندین سال از تاسیس آن کمک های زیادی را در راستای محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار جامعه انجام داده است.
بشیری زاده کمیته امداد شهرستان را از دستگاه های موفق در زمینه ایجاد اشتغال دانست و گفت: در 6 ماهه گذشته امسال این نهاد حمایتی با پرداخت تسهیلات 101 طرح اشتغالزایی را اجرا کرده است.
وی از مدیر کمیته امداد درمیان خواست نیازمندان واقعی را در شهرستان شناسایی کند چرا که برخی از نیازمندان واقعی جامعه به دلیل حفظ آبرو هنوز زیر پوشش کمیته امداد نیستند، با کمک خیرین می توان نیاز افراد محروم را رفع کرد.
شهرستان درمیان دارای 57 هزار نفر جمعیت است و با وسعت پنج هزار 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
*7556*6054*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید