خانه / اجتماعی / خدمت رسانی مدیران بدون توجه به گرایش های سیاسی راهگشای مشکلات کشور است

خدمت رسانی مدیران بدون توجه به گرایش های سیاسی راهگشای مشکلات کشور استبه گزارش ایرنا، ذبیح اله خداییان عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان چرداول اظهار کرد: ریاست قوه قضاییه بر سفرهای استانی بویژه در استان های محروم تاکید دارند و در سفر 2 روزه به ایلام مسائل و مشکلات حوزه قضایی استان که پیش از این توسط کارشناسان و هیات های اعزامی این قوه احصاء و گردآوری شده مورد بررسی و مرتفع خواهد شد.
معاون حقوقی قوه قضاییه تاکید کرد: قوی بودن انسان ها لازمه امانتداری است و در حکومت جمهوری اسلامی امانتداری یک مسئول این است که در آن مسئولیت خودش را خدمتگذار مردم بداند.
خداییان یادآور شد: در راستای خدمت رسانی به مردم خط و خطوط سیاسی را کنار گذاریم و بدور از اینکه شخص اصولگرا یا اصلاح طلب است، از مدیران توانمند استفاده کنیم، در زمان خدمت رسانی اختلافات را کنار بگذاریم، چراکه عمر مسئولیت کوتاه است.
وی با توجه به وضعیت مطلوب امنیت کشور در همه زمینه ها گفت: ارتقای امنیت عمومی مردم باعث حضور سرمایه گذاران و رونق اقتصادی و حضور نخبگان در آن منطقه شده و کاهش جرم و جنایت توسعه همه جانبه در کشور را در پی دارد.
معاون قوه قضاییه تاکید کرد: در پیشگیری از وقوع جرم همه باید مشارکت داشته باشیم و خیلی از اختلافات کوچک اگر کنترل و پیشگیری نشوند، باعث معضلات بزرگتر می شوند و با مشارکت همه دستگاه ها و ایجاد صلح و سازش می توان بسیاری از اختلافات را از نطفه خاموش و از ورود و تشکیل پرونده های قضایی جلوگیری کرد.
خداییان به تخریب قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: افشاگری و قرار گرفتن در برابر توطئه‌های مختلف باعث تخریب و هجمه های سنگین و تهمت های ناروا به دستگاه قضایی کشور شده و در اجرای قانون قوه قضاییه به همه مردم به یک نگاه مساوی برخورد می کند و بطور قطع برخورد با دانه درشت ها هزینه هایی نیز در پی دارد.
وی ابراز امیدواری کرد سفر آیت الله آملی لاریجانی به ایلام ثمرات درخشانی در توسعه فضاهای فیزیکی و ساخت و سازها. منابع طبیعی و ملی و مشکلات حوزه قضایی داشته باشد.
امام جمعه چرداول نیز در این جلسه گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی قوه قضاییه تاکنون بخاطر احقاق حق و اجرای عدالت الهی همیشه مظلوم بوده است و کار کنونی رئیس جمهور سابق امری نکوهیده است.
حجت الاسلام احمد امرایی افزود: تهمت علیه قوه قضائیه بخاطر فسادهای کلان مفسدین اقتصادی است و این همه هجمه به منصوب مقام معظم رهبری یادآور و نشانگر حرکت مخالفان و معاندان اوایل انقلاب علیه قوه قضائیه و شهید مظلوم آیت الله بهشتی است.
امرایی تاکید کرد: از زمان پیامبر اکرم (ص) تهمت و افتراء بخاطر اجرای عدالت و احقاق حق و حقانیت وجود داشته و برخوردهای مخالفان در این ایام بدلیل فسادهای کلان مالی بعضی اشخاص و موضعگیری ها و برخورد های قاطع قوه قضاییه بوده و توصیه می کنیم در برابر غارتگران بیت المال به شدت برخورد قانونی شود و در این راه هراسی به دل راه ندهید.
فرماندار چرداول نیر گفت: شهرستان چرداول از لحاظ شاخص های امنیتی و قضایی در وضعیت مطلوبی قرار دارد که مرهون تعامل حسنه و دو سویه بین دولت و دادگستری است.
مراد یگانه افزود: رسیدگی به نیازهای خانواده های زندانیان و اشتغالزایی زندانیان از اولویت های مهم است که دولت انرا پیگیری می کند.
رئیس دادگستری چرداول نیر گفت: صلح ، حل و فصل دعاوی و کاهش پرونده های قضایی از شاخص های مهم حوزه دادگستری این شهرستان است تا جائیکه سال گذشته مقام اول کشوری را کسب کرده ایم.
سید علی نوربخش اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و پراکندگی مناطق شهری و روستایی و داشتن چهار بخش و پنج شهر استقرار پزشکی قانونی و ندامتگاه از نیازهای ضروری چرداول است.
وی استقرار دادگاه عمومی در یکی از بخش های حوزه استحفاظی شهرستان چرداول را از دیگر اولویت ها و خواسته های مردم عنوان کرد.
شهرستان 59 هزار نفری چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 30 کیلومتری ایلام قرار دارد.
خبرنگار: رضا آزادی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7176/6119انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید