خانه / اجتماعی / خدمات رسانی جمعیت هلال احمرخوزستان درقالب طرح پوشش نهضت عظیم پیاده روی اربعین حسینی

خدمات رسانی جمعیت هلال احمرخوزستان درقالب طرح پوشش نهضت عظیم پیاده روی اربعین حسینیبه گزارش ایرنا علی خدادادی چهارشنبه در حاشیه نشست شورای فرهنگی در جمع خبرنگاران در محل جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: این طرح به صورت رسمی به مدت 15 روز از هفت آبان ماه جاری آغاز و تا 21 آبان ماه ادامه دارد و با توجه به شروع حرکت زائران حسینی، از اواخر مهرماه پوشش امدادی در مرزهای شلمچه و چذابه با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر آغاز شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به استقرار سه هزار و ششصد امدادگر و نجاتگر در ایام اربعین امسال در 2 مرز شلمچه و چذابه گفت: در مجموع 13 پست امداد و نجات در مرزها و مسیرهای منتهی به آنها و چهار پست در مبادی ورودی استان در شهرستان های اندیمشک، ایذه، بهبهان و هندیجان مستقر می شود و 2 قرارگاه پشتیبانی عملیات امداد و نجات نیز در شلمچه و چذابه مستقر می شود.
خدادادی افزود: 2 اردوگاه هر کدام با ظرفیت 150 تخته چادر جهت اسکان اضطراری زائرین در مرز شلمچه پیش بینی شده است.
وی عنوان کرد: 2 پست امدادی به همراه دو دستگاه آمبولانس در محل اسکان زائرین و 3 پست امدادی به همراه 3 دستگاه آمبولانس و خودروی نجات در مسیر تردد زائرین از میدان مقاومت تا دوراهی مرز و یادمان شلمچه مستقر می شود.
خدادادی گفت: دو فروند بالگرد در مرزهای شلمچه و چذابه با در نظر گرفتن موارد امنیتی مستقر می شوند که در مواقع ضروری و اورژانسی نسبت به عملیات امدادی هوایی اقدام کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: همچنین 2 موکب حسینی با هدف ارائه خدمات به زائران سالمند، معلول و نیازمند در نظر گرفته شده است.
وی افزود: امسال با موافقت جمعیت هلال احمر کشور 120 نفر از امدادگران خوزستانی به عراق برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعزام می شوند .
در مراسم اربعین حسینی پارسال حدود 430هزار زائر از پایانه چذابه و 650هزار زائر از طریق مرز شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
پیش بینی شده امسال شمار زائران اربعین حسینی در مقایسه با پارسال حداقل 20درصد افزایش یابد.
7158/6002
خبرنگار: زینب فرحانی**انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید