خانه / اجتماعی / حقوق مستمری بگیران تا ١٩،٥درصد افزایش می یابد

حقوق مستمری بگیران تا ١٩،٥درصد افزایش می یابدبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سیدتقی نوربخش روز سه شنبه در نشست خبری تشریح برنامه های تامین اجتماعی در هفته کار و کارگر افزود: البته برای سایر سطوح مستمری بگیران طبق ماده ٩٦ قانون تامین اجتماعی باید هیات وزیران تصمیم بگیرد.
وی در ادامه به بودجه سال ٩٧ سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: بودجه ٩٧ در هیات امنای سازمان در هفته جاری به تصویب رسید.
نوربخش درباره علت تاخیر در تصویب بودجه 97 افزود: چون بودجه ما با تعیین حقوق و دستمزد ارتباط دارد به همین دلیل بلافاصله پس از تعیین حقوق و دستمزد به تصویب نهایی سازمان رسید.
وی تصریح کرد: اکنون رقم بودجه سازمان تامین اجتماعی ٩٨ هزار و ٦٦١ میلیارد تومان است که میزان مصارف نیز همین میزان است.
نوربخش ادامه داد: بابت تعهدات قانونی مانند مستمری مبلغ ٦٣ هزار و ٧١٤ میلیارد تومان و هزینه درمان نیز ٢٠ هزار و ٩٥٦ میلیارد تومان در سال جاری پیش بینی شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: مابقی بودجه امسال تامین اجتماعی برای هزینه های سرمایه گذاری، پشتیبانی و عمرانی هزینه می شود.
وی ادامه داد: رقم درمان که برای امسال پیش بینی شده، معادل رقم نه بیست و هفتم درآمدهای سازمان است که طبق قانون در بخش درمان هزینه می شود.
نوربخش درباره حمایت از تولید کالای ایرانی نیز گفت: بسته حمایتی از ابتدای امسال برای حمایت از کارفرمایان و کسب و کار تصویب شده است که در این بسته بخشودگی جرائم را پیش بینی کرده ایم که این موضوع تقدیم هیات وزیران شده و امیدواریم چهارشنبه هفته جاری تصویب شود.
وی همچنین گفت: دستورالعملی به عنوان اجرای مشوق های بیمه کارفرمایی صادر کرده ایم که از ابتدای سال قابل اجرا شد و تمامی کارفرمایان در صورت بکارگیری نیروی جدید با داشتن شرایط ما از پرداخت حق بیمه معاف می شوند البته شرایط ما حداکثر سن ٣٤ سال، عدم سابقه اجتماعی بیش از یکسال قبل از ثبت نام، سپری شدن سه ماه از ثبت نام در مراکز کارآفرینی و کارگاه رسمی و حداقل دو نفر تحت پوشش داشته باشد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در بحث فرهنگی نیز یک بسته فرهنگی برای حمایت از کالای ایرانی داریم.
ادامه دارد..
اجتمام * ٧٢٦٨ ** 1418انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید