خانه / اجتماعی / جوانان یاری گر دولت ها در ساخت جهانی بهتر هستند

جوانان یاری گر دولت ها در ساخت جهانی بهتر هستندبه گزارش روز شنبه ایرنا، محمد مهدی تند گویان درنوزدهمین کنفرانس جهانی جوانان و دانشجویان روسیه، 2017 افزود: جوانان به عنوان اصلی ترین بخش از بدنه اجتماعی جامعه، همواره در تمام ادوار تاریخ نقش مهمی را در مناسبات مختلف ایفا کرده اند.
وی اضافه کرد: در طول سالیان متمادی جوانان ایرانی توانستند مهر حضور خود را بر وقایع و تاریخ ایرانی حک کنند. جمهوی اسلامی ایران با داشتن سرمایه عظیم از نیروی جوانی، همواره در جستجوی راهی بوده تا بتواند از این قشر فعال و آینده ساز در مسیر تعالی کشور بهره برده و همزمان آینده ای روشن را برای جوانان ترسیم کند.
معاون جوانان وزیر ورزش اظهار کرد: امروز نیز با توجه به رویکرد دولت در خصوص جوان و جوانی و بدل شدن آن به یکی از اصلی ترین دغدغه های دولت جمهوری اسلامی ایران، موضوعات مربوط به این حوزه اهمیتی دوچندان یافته و در راس بسیاری از امور قرار گرفته است.
وی ادامه داد: آنچه ایران در چند سال اخیر توانسته است برای جوانان به ارمغان آورد، دستاوردهای پرباری نظیر استفاده از مشارکت بیش از هزار سازمان مردم نهاد، ایجاد خانه های جوانان و زمینه سازی بسترهای اولیه برای شکل گیری پارلمان جوانان بوده است.
وی با بیان این که در واقع پارلمان جوانان راهی کارآمد برای حضور جوانان در دولت و مشارکت آنان است، تصریح کرد: مسلماً جوانان بیش از هر قشر دیگری به نیازها و مشکلاتشان آگاه هستند، بنابراین باید بتوانند در اداره امور کشور بویژه در موضوعات مربوط به خودشان نقش داشته باشند.
تندگویان با اشاره به رویکرد سازمان ملل در روز بین المللی جوانان تصریح کرد: باید در کشورها برای جوانان فضایی فراهم شود، تا روابط صلح آمیز و سازنده را در ارتباط با دیگر کشورهای جهان پایه ریزی کنند.
وی افزود: بهره گیری از توانایی ها و زمینه سازی برای شکوفا کردن ظرفیت این قشر نوپا و پر انرژی این امکان را فراهم می کند تا دولت ها همواره با در اختیار داشتن ایده های نوین و پویا در تلاش باشند تا جوامعی آرمانی و بهتر را برای شهروندان خود آماده کنند.
وی افزود: در همین راستا دانشجویان و جوانان با ارائه ایده های برقراری صلح و نوع دوستی و پرورش این ایده ها به وسیله دولت ها و به اشتراک گذاشتن آنها با سایر کشورها، جامعه آرمانی خود را خواهند ساخت.
به گفته تندگویان، هر جوان به عنوان یک بازوی نوآور دولت، می تواند یاری گر دولتمردانی باشد که مشتاق بهبود روزافزون کشور خود و جهان حاضر باشد؛ جوانان ما دولت یاران ایران هستند.
تند گویان اظهار کرد: بر این اساس اگر جوانان به عنوان دستیاران و دولت یاران در عرصه های تصمیم سازی حضور داشته باشند، قادر خواهند بود تحولی در موضوعات مختلف ـ چه در حوزه جوانان و چه در سایر حوزه ها ـ ایجاد کنند.
وی اظهار کرد: جوانی بیش از آنکه در محدوده اعداد و سن خلاصه شده باشد، مجموعه ای از خصوصیات نظیر شادابی، شور و حرارت، جستجوگری و خلاقیت است، خصوصیاتی که به جوان امکان ابراز ایده های نو و خلاقانه را می بخشد؛ وجود چنین نیروی بلندپرواز و با ایده ای در کنار پختگی دولتمردان به ثمر می نشیند.
معاون وزیر ورزش گفت: از طرفی در روزهایی که یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورهای مختلف در برخورد با جوانانشان موضوع آگاه سازی جوانان نسبت به هویتشان است که با حضور جوانان به عنوان دولت یاران در کنار دولت ها، جوانان می توانند در کشمکش ها جهانی شدن، با تاریخ، فرهنگ و هویت مردم سرزمینشان بیش از پیش در ارتباط باشند و از این طریق دچار مشکلات ناشی از بحران هویت نگردند.
وی تصریح کرد: موضوع جوان ایرانی، دولت یار ایران، امری است که در پی تحقق بخشی به آن در کشورمان هستیم؛ امید است با تحقق موضوع جوانان به عنوان دولت یاران در کشور پرافتخارمان ایران، بتوانیم نمونه ای موفق و الگویی مناسب برای سایر کشورهای جهان باشیم.
اجتمام**‌3377** 1569
خبرنگار : سمانه زین العابدین ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید