خانه / اجتماعی / جدی نگرفتن جوانان موجب عقیم ماندن تمام برنامه ها می شود

جدی نگرفتن جوانان موجب عقیم ماندن تمام برنامه ها می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا محمد مهدی تندگویان روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان در استان اردبیل افزود: هیچ پروژه عمرانی و برنامه های اجرایی بدون بها دادن به جوانان موفق نخواهد بود.
وی بیان کرد: باید مدیریت ها را به جوانان انتقال داده و با اعتماد به جوانان در فضای مدیریتی از دانش آنان همراه با تجربه مدیران بازنشسته استفاده کرد.
وی گفت: اعتماد به جوانان در حال حاضر کمتر از گذشته شده و اگر جوانان در جامعه به سمت مدیریت ها هدایت نشوند ، تبدیل به آسیب های اجتماعی خواهند شد.
تندگویان با اشاره به وجود 2 هزار تشکل مردم نهاد جوانان در کشور گفت: دستگاه های اجرایی باید بخشی از کارهای اجرایی را به جوانان و تشکل های مردم نهاد واگذار کنند.
وی ادامه داد : بر اساس تعهد وزارت ورزش و جوانان تا پایان دولت تعداد تشکل های مردم نهاد جوانان باید به 6 هزار تشکل می رسد.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جوانان بزرگترین منابع کشور هستند ، گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس همین جوانان بودند که بدون هیچ گرایش سیاسی و جناحی در جبهه های جنگ وارد شده و پیروزی ها ساختند.
وی ادامه داد : هم اکنون نیز که در جبهه های جنگ اقتصادی با استکبار جهانی هستیم باید از بین همین منابع نیازهای داخل کشور را تامین کرده و استقلال خود را حفظ کنیم.
معاون سیاسی ، امنیتی استاندار اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به وجود 328 هزار و 12 نفر جوان در استان گفت: 26 درصد از جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند.
علی نواداد افزود: 215 سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف در استان توسط جوانان اداره می شود که این حوزه ها شامل بخش های اجتماعی ، گردشگری ، زنان و کارآفرینی هستند.
وی وجود سمن ها را زمینه ای مناسب برای مسوولیت پذیر شدن جوانان دانست و گفت: جوانان با فعالیت در این سازمان ها با مدیریت و اشتغال در زمینه های مختلف آشنا می شوند.
3006/ 1257انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید