خانه / اجتماعی / تهیه 200 دستگاه کانس از سوی خیرین و مهندسان نظام مهندسی کردستان برای مناطق زلزله زده

تهیه 200 دستگاه کانس از سوی خیرین و مهندسان نظام مهندسی کردستان برای مناطق زلزله زدهامید محمودی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساماندهی، زیرساخت و جانمایی این کانکس ها بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان است اظهار کرد: 50 دستگاه از تعداد از محل کمک های اعضای سازمان و 150 دستگاه دیگر نیز از محل کمک های جمع آوری شده از خیرین خریداری شده است.
به گفته وی، 50 دستگاه از کانکس های خریداری شده از محل کمک های انجمن پزشکی هسته ای و اعضای این سازمان به مناطق زلزله زده ارسال شده و روز گذشته هشت دستگاه از کانکس ها و امروز نیز چهار دستگاه دیگر جانمایی و نصب شده اند.
محمودی افزود: بقیه کانکس ها که ابعاد آنها 12 متر مربع است طبق برنامه های اعلامی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان به عنوان استان معین اسکان قسمتی از مناطق زلزله زده و نظر خود خیرین جانمایی، ارسال و نصب می شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان تاکید کرد: برای خرید هر کانکس اسکان حدود 45 میلیون ریال هزینه شده و با پنج میلیون ریال هزینه حمل قیمت هر کانکس به 50 میلیون ریال می رسد.
وی یادآور شد: در آخرین خرید انجام یافته 30 دستگاه کانکس تهیه و در حال ارسال به منطقه زلزله است البته فروشندگان نیز برای خرید هر دستگاه حدود 15 میلیون ریال تخفیف ارائه دادند.
محمودی از خرید چادرهای اسکان موقت به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به میزان 560 میلیون ریال نیز خبر داد و افزود: این چادرهای امدادی در اندازه های مختلف با قیمت 12 میلیون و هشت میلیون ریال خریداری شده که بزودی طبق اعلام نهادهای امدادی به مناطق مورد نظر ارسال می شود.
وی گفت: پیش از این سازمان نظام مهندسی استان کردستان تعداد 90 دستگاه خودرو شامل مواد خوراکی و بهداشتی، وسایل گرمایشی، چادر و پتو در روزهای نخست به روستاهای آسیب دیده دشت ذهاب ارسال کرده بود.
به گفته وی، نظام مهندسی استان در اقدامی دیگر تعداد چهار انبار در سنندج را به منظور ارسال مواد لازم برای زلزله زدگان در هفته ها و ماه های آتی آماده کرده تا بتدریج و طبق اعلام نیاز هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی به مناطق آسیب دیده ارسال شود.
زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه روی داد که تاکنون 437 کشته و 10 هزار و 179 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
در این زلزله حدود 30 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.
خبرنگار: حسن حسین زاده ** انتشار: مجید سلیمانی
3034/9102انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید