خانه / اجتماعی / تقویت گفتمان مقاومت تنها راه برون رفت از توطئه دشمنان است

تقویت گفتمان مقاومت تنها راه برون رفت از توطئه دشمنان استبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی الاربعین از کربلای معلا، حجت الاسلام غلامرضا اباذری پنجشنبه در دومین روز از همایش علمی و بین المللی اربعین در هتل جواهر کربلا، بصیرت افزایی را از اهداف این همایش دانست.
وی با بیان اینکه پیام اربعین، همان پیام عاشورا و سالار شهیدان است، اظهار کرد: این گردهمایی در تلاش است تا باورهای دینی را در میان زائران توسعه دهد و این نشست های علمی با هدف ارتقای سطح معنوی اربعین برگزار می شود.
حجت الاسلام اباذری تصریح کرد: در اربعین به غیر از مباحث زیارتی باید مباحث معرفتی و معنوی را دنبال کرد و ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و معرفتی اربعین را مدنظر داشت؛ اربعین پیام های مختلف انسانی دارد و تلاش خواهیم کرد این پیام به گوش جهانیان برسد.
وی جهانی سازی اربعین را از دیگر اهداف همایش بین المللی اربعین دانست و ادامه داد: هدف از حضور زائران کشورهای مختلف در اجتماع عظیم اربعین حسینی باید به درستی به جهانیان منتقل شود.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، یکی از پیام های مهم اربعین را آزادی و آزادی خواهی عنوان و تصریح کرد: استکبارستیزی در گفتمان اربعین نهفته است و باید این گفتمان توسعه یابد.
وی به نقاط مشترک دو ملت و کشور ایران و عراق اشاره کرد و همسایگی، روابط تاریخی، مرز مشترک، دین و مذهب، فرهنگ، وجود عتبه های مقدسه در دو کشور و دشمن مشترک را از محورهای اصلی نقاط مشترک ایران و عراق دانست و تاکید کرد: با تکیه بر این مشترکات می توان بر دشمنان فائق آمد.
حجت الاسلام اباذری تصریح کرد: امروز دشمن در حال توطئه علیه کشورهای اسلامی است و از اتحاد و وحدت مسلمانان نگران است به همین دلیل هر روز به بهانه ای دشمنی خود را نمایان می کند، تجزیه طلبی در عراق از جدیدترین توطئه هایی بود که با هوشیاری ملت عراق با شکست روبه رو شد.
وی از رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک دو کشور یاد کرد و گفت: رژیم صهیونیستی اخیرا توطئه تقسیم عراق را در سر می پروراند ولی گفتمان مقاومت اجازه نداد عراق تجزیه شود.
وی ادامه داد: هدف رژیم صهیونیستی تجزیه و کوچک کردن کشورهای اسلامی است ولی به برکت گفتمان مقاومت، عراق آزاد و مستقل باقی خواهد ماند و حاکمیت و تمامیت ارضی آن حفظ خواهد شد.
اباذری تاکید کرد: امروز کشورهای اسلامی باید با اتحاد و همدلی در مقابل دشمن واحد خود بایستند و تنها راه آن تقویت گفتمان مقاومت است.
دومین سخنران نشست امروز دکتر بلاسم الزاملی، رئیس دانشکده الهیات دانشگاه کربلا بود که اهمیت مراسم اربعین در تقویت محور مقاومت را یادآور شد.
همایش علمی و بین المللی اربعین به همت کمیته فرهنگی آموزشی اربعین برگزار شد و دومین روز آن به محور اربعین و مقاومت اسلامی اختصاص داشت.
شرکت کنندگان در نشست امروز در موضوع های ظرفیت اربعین و احیا و تقویت گفتمان مقاومت، نقش بانوان و خانواده در گفتمان مقاومت اسلامی و نقش مرجعیت دینی در تقویت فرهنگ مقاومت اسلامی سخنرانی می کنند.
اجتمام 1932**1834
دریافت خبر: بهروز سلطانیان ** انتشار: ناهید شفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید