خانه / اجتماعی / تصفیه روزانه 14 هزار مترمکعب فاضلاب در کهگیلویه و بویراحمد

تصفیه روزانه 14 هزار مترمکعب فاضلاب در کهگیلویه و بویراحمدسید علی لدنی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وجود تصفیه‌ خانه فاضلاب مزایای متعددی از جمله حفظ بهداشت عمومی و صیانت از محیط زیست دارد و از اهمیت چشمگیری برخوردار است.
وی افزود: استفاده از پساب خروجی تصفیه‌ ‎خانه‌های فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد برای مصارف کشاورزی و صنعتی بر اهمیت و ضرورت این تأسیسات در شهرهای استان می‌افزاید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نوع نگاه مردم این استان به پساب خروجی تصفیه ‌خانه‌های فاضلاب شهری نیازمند تغییر است.
لدنی نژاد عنوان کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد بدانند که پساب خروجی تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری این استان برای مصارف کشاورزی و صنعتی مناسب بوده و هیچ خطر یا مشکلی ایجاد نمی‌کند.
وی ابراز داشت: استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری هنوز در کهگیلویه و بویراحمد نهادینه نشده است.
لدنی نژاد گفت: استفاده بهینه از پساب خروجی تصفیه ‌‌خانه‌های فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر آنکه نقش بسزایی در جلوگیری از هدر روی منابع آب دارد سبب رونق کشاورزی و صنعت این استان نیز خواهد شد.
وی افزود: شرکت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد برای در اختیار گذاشتن پساب خروجی تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری این استان برای مصارف کشاورزی و صنعتی آمادگی کامل دارد.
لدنی نژاد بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهرهای سی سخت و چرام به ترتیب 80 و 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود 160 هزار مشترک آب و افزون بر 38 هزار مشترک فاضلاب در مناطق شهری است.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید