خانه / اجتماعی / تحلیلگر ارشد پاکستان:سفر ژنرال باجوا به ایران فصل جدید همکاری تهران و اسلام آباد است

تحلیلگر ارشد پاکستان:سفر ژنرال باجوا به ایران فصل جدید همکاری تهران و اسلام آباد استژنرال ‘طلعت مسعود’ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا از سفر فرمانده ارتش پاکستان به ایران به عنوان گام مهم و مثبت در توسعه مناسبات تهران و اسلام آباد خواند و گفت: این سفر می تواند به عنوان آغازگر فصل جدید همکاری دو کشور همسایه تلقی شود.
وی گفت: ‘به اعتقاد من، این سفر در روابط دو کشور بسیار مهم است و به دلیل اینکه از نخستین سفرهای فرمانده جدید ارتش پاکستان به دیگر کشورهاست، بیانگر آن است که اسلام آباد می خواهد روابط قوی تری با ایران در همه بخش ها به ویژه دفاعی برقرار کند.’
طلعت مسعود تصریح کرد که ایران و پاکستان با بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک، باید بیش از گذشته در خصوص مدیریت و نظارت مرزها همکاری کرده و تحقق این مهم به گسترش تبادلات و تعامل دوجانبه نیاز دارد.
این تحلیلگر ارشد پاکستانی در ادامه گفت و گوی خود با ایرنا گفت:’ایران و پاکستان از تروریسم و قاچاقچیان مواد مخدر آسیب های فراوان دیده و دچار مشکل شده اند، لذا این سفر و دیدارهای فرمانده ارتش پاکستان با مقامات ایرانی، گام مثبتی است که برای بهبود همکاری بیشتر دو طرف برای مدیریت مرزها را به همراه دارد.’
این ژنرال بازنشسته ارتش پاکستان ادامه داد:در شرایط فعلی امنیت خاورمیانه و تنش های میان ایران و عربستان سعودی، پاکستان روابط خوبی با هر دو کشور دارد و می تواند در کاهش تنش ها نقش مثبت ایفا کند.
طلعت مسعود گفت که پس از اعلام سیاست جدید ایالات متحده آمریکا در منطقه و اعلام راهبرد ترامپ در خصوص جنوب اسیا و افغانستان، همکاری بین ایران و پاکستان بسیار مهم است.
این تحلیلگر سیاسی اضافه کرد:’پاکستان و ایران هر دو تحت فشار ایالات متحده قرار دارند و اسلام آباد نیز می خواهد با تهران روابط خوبی داشته باشد، در عین حال با برقراری روابط خوب، دو کشور می توانند از فرصتها بیشتر استفاده کنند.
به گزارش ایرنا ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان در سفر به تهران با سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران دیدار و گفت و گو کرد.
آساق**6125**سیدبهادر حسینی**انتشاردهنده: 1577**حسن حسین زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید