خانه / اجتماعی / تاکید ایران و سوئد بر اجرایی شدن تفاهم نامه مشترک در حوزه زنان

تاکید ایران و سوئد بر اجرایی شدن تفاهم نامه مشترک در حوزه زنانبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار در ملاقات با خانم هلنا سونگلند به برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: براساس برنامه ششم، سه حوزه مسئولیتی را پیگیری می کنیم که شامل ارزیابی اثرات همه پروژه های کشور در دستگاه های مختلف زنان و خانواده، بربرنامه ریزی برای نگاه متعادل جنسیتی به زنان و ارتقای وضعیت مدیریتی زنان است.
وی با هشدار نسبت به گسترش خشونت و آثار منازعات مسلحانه بر وضعیت زنان و کودکان و ضرورت اقدام هماهنگ جامعه جهانی در رفع آن، افزود: وضعیت در یمن، سوریه و میانمار غیر قابل توجیه است.
ابتکار با اشاره به اقدامات یک طرفه دولت آمریکا در ایجاد بحران و نظرات عقلا و اندیشمندان در رد اینگونه رفتارهای خصمانه، گفت: نگاه همه جانبه به موضوعات اولویت دار در سطح بین الملل مانند برجام مهم است؛ بی تردید برجام برای ایران، منطقه و جهان تاثیرات مثبت داشته است.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به تفاهم نامه مشترک با سوئد، زمینه های همکاری را توانمند سازی زنان در حوزه فناوری اطلاعات، کارآفرینی و محیط زیست و تغییر اقلیم دانست.
ابتکار تاکید کرد که مصوبه دولت در زمینه اختصاص سهم 30 درصدی به مدیران زن را اجرا خواهیم کرد.
هلنا سونگلند سفیر سوئد در تهران با اظهار علاقه برای توسعه روابط با ایران نه تنها در سوئد بلکه در اتحادیه اروپا، بر اهمیت توجه به موضوع توانمندسازی زنان و کارآفرینان زن و رویکرد تقویت نقش آنان در سیاست خارجی سوئد تاکید کرد.
وی با اشاره به حضور زنان در عرصه اقتصاد کشورش و سهم 60 درصد آنان از بازار کار گفت: زنان نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی سوئد داشته اند.
سفیر سوئد در تهران همچنین بر اجرایی شدن تفاهم نامه مشترک در زمینه های مورد علاقه تاکید کرد.
سونگلند به اقدامات سوئد در زمینه حمایت از پناهندگان سوری نیز اشاره داشت.
وی در خاتمه با تاکید بر حوزه های مشترک کاری، برای اجرایی شدن هرچه سریعتر آنها ابراز امیدواری کرد.
اجتمام ** 7268 ** 1418
تنظیم: مهناز بیرانوند ** ناشر: مریم برزآبادی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید