خانه / اجتماعی / بیش از 41 هزار قلم کالا برای اهدا به زلزله زدگان در سیستان و بلوچستان جمع آوری شد

بیش از 41 هزار قلم کالا برای اهدا به زلزله زدگان در سیستان و بلوچستان جمع آوری شدرسول راشکی روز چهارشنبه در حاشیه نشست ساماندهی کمک های مردمی سیستان و بلوچستان برای ارسال به مناطق زلزله زده با حضور جامعه اصناف و بازاریان استان در دفتر امام جمعه زاهدان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کالاهای آماده ارسال از استان برای زلزله زدگان فعلا شامل 512 تخته پتو، 40 هزار قوطی کنسروجات، 200 شل آب معدنی، 200 قوطی شیرخشک و 200 عدد شیشه شیر در کنار مقداری لوازم بهداشتی است.
وی افزود: در نشست امروز پیرامون ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی از سیستان و بلوچستان به زلزله زدگان کرمانشاه تبادل نظرات خوبی انجام شد و تمام شرکت کنندگان به طور مشترک نظرشان به ارسال کمک هایی در حد بسیار عالی برای زلزله زدگان غرب کشور بود.
وی ادامه داد: در این نشست مقرر شد جامعه اصناف و بازاریان سیستان و بلوچستان کمک های نقدی خود را به حساب 99999 سازمان هلال احمر کشور واریز کنند.
وی اظهار داشت: اصناف و بازاریان استان کالاهای غیر نقدی خود در قالب خرما، پتو و لوازم بهداشتی را برای ارسال به زلزله زدگان غرب کشور می توانند به جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تحویل دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه محصول مهم این منطقه خرماست سعی داریم بیشترین سطح کمک های استان به این محصول اختصاص یابد.
راشکی افزود: کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان حقوق یک روز خود به مبلغ 50 میلیون ریال را برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور اهدا کردند و ادارات مختلف نیز قول هایی برای اهدای کمک های نقدی دادند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند و تاکنون بیش از 250 پس لرزه با قدرت سه ریشتر به بالا در این منطقه ثبت شده است.
کانون این زمین لرزه مرز ایران و عراق نزدیکی شهر ازگله در استان کرمانشاه گزارش شده که زیان ها و خسارت های مالی و جانی زیادی به بار آورده است.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه تاکنون 432 کشته و 9 هزار و 388 مصدوم داشته است، این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید