خانه / اجتماعی / بودجه سال آینده آموزش و پرورش استانی است

بودجه سال آینده آموزش و پرورش استانی استبه گزارش ایرنا سیدمحمد بطحایی شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند(آبادان و خرمشهر) اظهار کرد:بودجه های اداره های کل در استان ها براساس نیاز تنظیم و در اختیار سازمانهای استانها قرار خواهد گرفت.
وی به کاهش شدید تخصیص اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تا اواخر آذر ماه زیر 35درصد تخصیص اعتبار عمرانی داشتیم.
بطحایی گفت:اگر سه میلیارد دلاری که نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه از محل صندوق ذخیره ارزی برای آموزش و پرورش در نظر گرفته بودند به صندوق توسعه ملی تغییر کند، تا چهار سال آینده تمام مشکلات آموزش و پرورش را برطرف می کنیم .
وی گفت:با توجه به اقدامات صورت گرفته، منطقه آزاد اروند بعنوان الگو و مدل توسعه آموزش و پرورش در مناطق آزاد کشور معرفی می شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت:در تامین نیروی انسانی امتیاز و سهمیه خاصی برای خوزستان و بخصوص شهرستان های آبادان و خرمشهر در نظر خواهیم گرفت.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند نیز گفت:ارتقا سطح آموزش و پرورش در شهرستان های آبادان و خرمشهر را بعنوان یک زیر ساخت برای توسعه راهبری منطقه آزاد اروند می دانیم.
اسمعیل زمانی اظهار کرد : سازمان منطقه آزاد اروند در بحث سخت افزاری و نرم افزاری به صورت مشارکتی در توسعه آموزش و پرورش شهرستان های آبادان و خرمشهر همکاری می کند.
وی افزود:آموزش و پرورش یکی از مهم ترین زیرساخت ها برای پیشرفت و توسعه است و آمادگی داریم در حوزه آموزش، منطقه آزاد اروند به عنوان پایلوت آموزشی در نظر گرفته شود.
دبیر شورای راهبردی آموزش و پرورش مناطق آزاد در ادامه جلسه گفت:برای اینکه بتوانیم در دوره تحول آموزشی کار مفیدی انجام بدهیم نیازمند تفویض اختیار جدی در این حوزه هستیم.
محمد ابراهیم موذنی اظهار کرد :از سال ۹۳ تفاهمنامه ای بین دبیرخانه مناطق آزاد کشور و آموزش پرورش بر اساس اسناد بالا دستی تنظیم شده که برنامه های مشترک براساس هزینه کرد ۵۰درصدی انجام گیرد، بر اساس این تفاهم نامه در سه سال گذشته یکهزار میلیارد ریال در مناطق آزاد کشور هزینه شده است.
موذنی گفت:اختیارات آموزش و پرورش در مناطق آزاد باید ویژه باشد تا بتواند تحولی متناسب با نیازهای منطقه رقم بزند.
دو نفر از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شواری اسلامی نیز دراین نشست با برشمردن مشکلات آموزش وپرورش این شهرستان خواهان توجه وزارت به بهسازی واحدهای آموزشی و تجهیز سالنهای ورزشی ونیز تامین نیروی انسانی برای رشد و تغییرمثبت شاخص های تحصیلی وجبران افت تحصیلی دراین منطقه شدند.
به گزارش ایرنا معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، در نشست شورای آموزش و پرورش آبادان و خرمشهر گفت:از ابتدای سال 1393 تاکنون ۴۵0 میلیارد ریال در بخش آموزش و پرورش آبادان و خرمشهر هزینه شده است.
سید مرتضی نعمت زاده افزود:این مقدار اعتبار به منظور تعمیر و تجهیز مدارس و توسعه ناوگان خودروی اداره آموزش و پرورش آبادان و خرمشهر، ارتقا سطح آموزشی، تکمیل هفت باب مدرسه نیمه کاره، اعطای کمک های ایاب و ذهاب کودکان استثنایی و روستایی و محروم و آسفالت مدارس هزینه شده است.
وی افزود:تعمیر و تجهیز 10 باب کلاس درس در مناطق روستایی و تاسیس ۶ باب فرهنگ خانه نیز در سال جاری اجرا می شود.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:با دوگانگی مدیریتی نمی تواند مشکلات دانش آموزان در شهرستان های آبادان و خرمشهر را برطرف کرد.
عبدالله ثامری اظهار کرد:بعد از ۲۸ سال پایان جنگ تحمیلی محرومیت ها در مدارس خرمشهر بسیار است و بازسازی ، نوسازی و تجهیز واحدهای آموزشی که خارج از محدوده سازمان منطقه آزاد اروند هستند معلوم نیست با چه کسی است.
وی افزود:برخی از دانش آموزان خرمشهری بدلیل تجهیز نشدن مدارس به میز و صندلی روی زمین می نشینند.
ثامری گفت:تعدادی از خانواده های بی بضاعت دانش آموزان خرمشهری نیز بدلیل مشکلات مالی کودکان خود را از مدارس خارج کرده و از طرفی شاهد بدهی و قطع آب و برق مدارس در این منطقه هستیم.
محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز جمعه در سفری 2 روزه برای افتتاح چند پروژه آموزشی و حضور در چند نشست از جمله شورای آموزش و پرورش خوزستان وارد این استان شد.
3015/7165/ 6002
خبرنگار: عدنان جواهری ** تنظیم : حمیدرضا ترابی فرد ** انتشار دهنده: کبری آقازریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید