خانه / اجتماعی / بهورزان سرپل ذهاب برای ارائه خدمات بهتر نیازمند توجه بیشتری هستند

بهورزان سرپل ذهاب برای ارائه خدمات بهتر نیازمند توجه بیشتری هستندبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ عیسی اسماعیلی روز چهارشنبه در جریان دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب افزود: بیمه مسئولیت، پرداخت اضافه کاری، گازکشی به خانه های بهداشت و اتصال تمام خانه های بهداشت به شبکه اینترنت را از جمله نیازهای ضروری بهورزان این شهرستان اعلام کرد.
وی اظهار کرد: برخی از بهورزان شهرستان اکنون در چادر به سر می برند و به شدت نیازمند کانکس هستند.
او همچنین خوستار اعطای تسهیلات قرض الحسنه به بهورزان استان برای کمک به وضعیت معیشتی آنها شد.

**بخش زیادی از مشکلات بهورزان را رفع کرده ایم
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با تایید مشکلات بهورزان و سختی و مشقت کار آنها گفت: پرداخت اضافه کاری به بهورزان کاملا قانونی و به حق است و برای پرداخت آن اقدامات خوبی انجام داده ایم.
دکتر ابراهیم شکیبا با بیان اینکه اضافه کار تا ماه قبل بهورزان شهرستان سرپل ذهاب پرداخت شده است، افزود: در چارچوب قوانین و مقررات مشکلات بهورزان را برطرف می کنیم.
او با بیان اینکه اجرای طرح بیمه مسئولیت بهورزان نیز قابل اجرا است از مسئولان شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب خواست پیگیر این موضوع باشند.
وی گازکشی به خانه های بهداشت را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: اعتبار مورد نیاز برای گازرسانی به خانه های بهداشت را تامین می کنیم و مشکلی در این ارتباط نداریم.
او به مکاتبه با مسئولان مخابرات برای اتصال خانه های بهداشت به شبکه اینترنت نیز اشاره کرد و گفت: خانه های بهداشتی که اینترنت ندارد به دلیل عدم وجود شبکه اینترنت در روستا است که پیگیر این موضوع هستیم.

**بهورزان خط مقدم ارائه خدمات به مردم هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از بهورزان به عنوان خط مقدم سلامت جامعه نام برد و از تلاش بهورزان استان در جریان زلزله اخیر قدردانی کرد.
دکتر محمودرضا مرادی افزود: بهورزان در مناطق زلزله زده استان با وجود اینکه خود دچار آسیب شده بودند، کمک به مردم را در اولویت قرار دادند.
وی گفت: به واسطه تلاش بهورزان خدمات رسانی بسیار خوبی به مردم روستاهای مناطق زلزله زده ارائه کردند که جای قدردانی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه تمام تلاش دانشگاه را رفع مشکلات پرسنل به خصوص بهورزان دانست و گفت: از طریق استانداری 60کانکس برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اختصاص یافته که براساس اولویت آن را توزیع می کنیم.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز دراین دیدار ایثار و فداکاری بهورزان را قابل تقدیر دانست و گفت: در دین مبین اسلام افرادی که کمک به دیگران را در اولویت قرار می دهند به نیکی یاد شده است.
حجت الاسلام افشار افزود: زلزله اخیر فرصت زندگی دوباره را بازماندگان داده است که باید از این فرصت برای کمک به دیگران استفاده کرد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است
3033خبرنگار و انتشار دهنده:فرزاد نویدیانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید