خانه / اجتماعی / بخش رادیوگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی‌(ره) خمین راه‌اندازی شد

بخش رادیوگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی‌(ره) خمین راه‌اندازی شدسرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین در آیین راه اندازی این بخش گفت: این تجهیز پزشکی در فضایی به وسعت 75 متر مربع و با اعتبار سه میلیارد ریال نصب و راه اندازی شده است.
دکتر جواد جواهری افزود: برای این تجهیزات دیجیتال تصویربرداری اشعه ایکس و تکنیک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد تا علاوه بر کاهش میزان اشعه و افزایش کیفیت تصاویر، نیاز به فیلم در هر بار اکسپوز نیز رفع شود.
وی بیان کرد: در این تجهیزات رادیوگرافی بهره وری از طریق امکان پیش نمایش سریع تصاویر مهیا است و کاهش زمان در روند تهیه تصویر همراه با حذف فیلم های رادیولوژی٬ پاسکاست٬ پروسسورهای ظهور٬ ثبوت٬ اتاق تاریکخانه و سایر متعلقات٬ انتقال سریع و تفسیر به موقع و دقیق و کیفیت بالای تصاویر وجود دارد.
دکتر جواهری گفت: فضای فیزیکی و اتاق رادیوگرافی دیجیتال بیمارستان امام خمینی (ره) از لحاظ فنی در کشور در جایگاه پنجم و در استان مرکزی در صدر قرار دارد.
وی بیان کرد: 2 متخصص نیز برای قسمت سونوگرافی، جذب این مرکز درمانی شده‌اند که نوبت‌دهی به صورت روزانه انجام شود.
شهرستان خمین زادگاه امام راحل است که دردر جنوب استان مرکزی قرار دارد و با 105هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری و ضریب اشتغال تخت 77 درصدی است.
7277/6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید