خانه / اجتماعی / انجام کارهای فرهنگی به کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد کمک می کند

انجام کارهای فرهنگی به کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد کمک می کندبه گزارش ایرنا هادی مرعشی روز یکشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاش اظهار داشت: طرح مشکلات و انتقادات در این نشست ها با ارائه کارهای کارشناسی شده و مستند باید شفاف و مستند باشد.
وی بیان کرد: وجود مراکز و کمپ های ترک اعتیاد غیر مجاز در جامعه خسارت آفرین است و باید سازمان بهزیستی و ارگانهای دست اندرکار برای ساماندهی آنها تلاش کنند.
وی افزود: سازمانهای مردم نهاد نقش بسیار مهمی در مبارزه با معضل اعتیاد دارند و باید این سازمان ها در سیستان و بلوچستان تقویت شوند.
وی تصریح کرد: برخورد با فروشندگان کلان و عمده مواد مخدر باید مورد توجه جدی شورای مبارزه با مواد مخدر باشد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: دستگیری و انهدام سردسته ها و باندهای بزرگ فروش مواد مخدر در کنار کارگاههای آموزشی، همایش های مبارزه با مواد مخدر و معضل اعتیاد با حضور علما، اقشار مختلف جامعه و نخبگان به کاهش بسیاری از آسیب ها کمک می کند.
مرعشی اظهار داشت: 125 تن انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تا کنون در سیستان و بلوچستان کشف شده است.
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: مبحث پیشگیری از اعتیاد و کمک به درمان معتادان مورد توجه این سازمان است.
محمدرضا سراوانی بومی سازی مبحث پیشگیری از مواد مخدر را از نیازهای مهم در جامعه عنوان کرد.
وی تاکید کرد: با کمک مردم، برنامه های اجتماع محور، تدوین برنامه های فرهنگی و آموزشی به تحقق بومی سازی پیشگیری از مواد مخدر کمک کرد.
وی تصریح کرد: 30 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان خاش در مبحث ایجاد مشاغل خرد و حمایت از معتادان بهبود یافته اختصاص می یابد.
فرماندار خاش نیز در این نشست گفت: اعتیاد و گرفتار شدن در دام مواد مخدر از جمله معضلاتی است که صدمات زیادی به خانواده ها و جامعه وارد می کند.
محمداکبر چاکرزهی بر ضرورت اشتغالزایی و اجرای برنامه های حمایتی از معتادان بهبود یافته تاکید کرد.
وی بیان کرد: ایران خسارت های زیادی در مبحث مبارزه با مواد مخدر دیده است.
حجت الاسلام غلام رضا دهقان امام جمعه خاش نیز در این نشست با قدردانی از تلاش های مسئولان شهرستان برای مبارزه با عوامل توزیع و فروش مواد مخدر گفت: در مباحث مختلف اقدامات خوبی انجام شده که نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، نظامی و انتظامی، امامان جمعه و جماعات و سایر دست اندرکاران توانسته اند به تکالیف خود عمل کنند.
امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش نیز گفت: دشمنان اسلام برای نابود کردن مسلمانان برنامه های هدفمندی از جمله ترویج فروش، عرضه و مصرف مواد مخدر دارند.
مولوی محمد عثمان قلندرزهی اظهار داشت: رشد آمارهای خودکشی، تبلیغ و مفاسد اجتماعی، انواع سرقت، قتل، وجود سوانح فراوان جاده ای منجر به خسارت، نتیجه فعالیت های دشمنان در عرصه مجازی و نیز مصرف مواد مخدر است.
وی یادآور شد: دشمنان با صنعتی کردن تولیدات مواد مخدر و غیره آسیب های زیادی را متوجه جامعه کرده اند لذا پیشگیری باید مورد توجه باشد.
رضا حکمتیان دادستان خاش نیز در این نشست گفت: عملکرد بسیاری از نیروها در مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی قابل تقدیر است.
مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی خاش نیز ضرورت مددکاری اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و خدمت رسانی به جامعه هدف را متذکر شد.
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر خاش نیز گفت: افزون بر 6 تن و 520 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تا کنون در این شهرستان کشف شده است.
عید محمد قلندرزهی ضرورت پایش محله ای و نیز جمع آوری خرده فروشان، بازدید مستمر از کمپهای ترک اعتیاد را از نیازهای مهم برای تامین سلامت افراد جامعه ذکر کرد.
در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310**3213خبرنگار محمد امین میربلوچزهی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید